| MaraAlexandra87 a întrebat:

Buna, TPU! Asta e o intrebare pentru baieti, sunt foarte curioasa de raspunsuri big grin Cum ar arata fizic fata ideala pentru voi? Adica ati prefera sa fie inalta/scunda, sa aiba sani mari/mici, fund mic/mare, ce culoare de par sa aiba etc etc etc?

23 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde şi pentru ce o alegi. Dacă o alegi pentru sex atunci contează fizicul nu psihicul ei.
Pentru sex, și atât preferam tipele înalte şi îngrijite(exclus fond de ten, machiaj extravagant, manichiură artificială, şi conexe),
Dar ca parteneră și viitoare nevastă am preferat o femeie sinceră, finuță, afectuoasă, isteață, descurcăreață, de casă şi cu apucături similare mie laughing), chiar dacă fizic nu e fotomodel, dar are acel ceva special inexplicabil ce mă atrage spre ea din toate punctele de vedere big grin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai trecut tot felul de aspecte fizice, dar ai uitat sa treci sau ai omis sa amintesti cele mai importante calitati pe care ar trebui sa le aiba fata ''ideala'' si anume : sa fie inteligenta, educata, sa aiba cultura, moralitate, etc, etc, etc!

| Vlaaad a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cel mai bun răspuns de aici!

| Drimmero a răspuns:

Atitudinea le face mai atractive, iar feminitatea mi se pare cea mai atractiva calitate a unei femei, aici inseamna sa aiba trasaturi feminine de la fizic pana la vestimentatie, nu zic sa fie fotomodel, ci sa emane sex-appeal din felul ei de a fi, o voce feminina, dar pot zice ca si vocile ragusite de femei imi plac, alea ragusite de la tigari, sunt mai ciudat cand e vorba de voci, cert e sa nu fie ascutita vocea, sa ma zgarie la timpane. Sa aiba o personalitate misto, sa nu fie fada, imprevizibila, genul de persoane care te bat la cap, care te preseaza la orice, care pun presiune, fug de astfel de persoane. Sa nu fie batuta in cap, ba' da' batuta la modul sa nu poti face o gluma cu Leana ca se supara, sau sa te intrebe la orice zici ''adica?'', imi moare instant la asa ceva, cheful, nu altceva perversilor :d. Cert e sa aiba feminitate, inteligenta, sa fim pe vibe, sa imi place compania ei, sa ma atraga felul ei de a fi.

Cat despre fizic: culoarea parului n-am ideal, numai sa aiba parul lung, aici la lung ma refer sa nu fie tunsa baieteste sau sa rada in cap ca nu vad nimic atractiv in ele, le asociez inconstient cu masculii si nu vreau asta, imi place parul des, cu volum si stralucitor al lor, e imaginea feminitatii, sau macar ajuta la ea.
Inaltimea nu stiu, pana in 1, 70-75 cred ca e ok sa aiba, deja daca are peste 1.80 e dubioasa si nu prea imi plac girafele, la kg sa aiba acolo cu bun simt, imi plac nici prea slabe, sa n-ai pe ce pune mana, dar nici alea care daca le ridici sau le iei in brate sa-ti luxeze vreun membru sau sa-ti dea mare hernie de disc, sanii medii, nu-mi plac nici aia prea mari, dar nici sa am eu pieptul mai mare, fundul sa fie cat sa nu aiba 2 bete infipte, cred ca am vazut de atatea ori fizic ''idealele'', dar cel mai important e sa fim pe aceeasi lungime de unda, ca daca nu suntem s-a dus vraja.

| Nemessys a răspuns:

Medie/ scunda
sani mici
fund mediu/mare
bruneta
Si sa vad ca are grija de corpul ei facand sport, mancand sanatos si spalandu-se pe fata.

| Freya1 a răspuns (pentru Nemessys):

E,sa mănânce sănătos si sa faca sport.
Cine mai refuza in ziua de azi o pizza sau un hamburger pentru un morcov si alergat de nebun până transpir? laughing

| siriusblack98 a răspuns:

- Sâni mari, să le dea cu picioarele când merge ca la mingile de forbal
- Scundă cam la un metru și o flegmă
- fundul să fie cât portbagajul de la un opel zafira
- părul să fie așa ca al lui Harley Quinn.
- să fie crăcănată iar unul dintre picioare să-l târască după ea

| NotNamed a răspuns:

Inaltime: 1.60-1.65
Greutate: 55-65
Sani: Medii
Fund: Medii
Culoare păr: orice
Aspectul fetei: cu cat mai putin glet, daca se poate deloc.
Inteligenta: un mic Einstein.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.discogs.com/artist/4251147-Yui-Mizuno#images/23863178
Sa aiba sub 160cm. ~45 kg. Sanii medii, fund mic/mediu Culoare de par bruneta/neagra

| Paul754880338 a răspuns:

Sa zambeasca cald, din inima, molipsitor, sa priveasca in ochi cand vorbeste si cand asculta, sa fie ingrijita, sa fie feminina, sa fie inocenta cand trebuie si adulta cand trebuie. Culoarea parului este importanta ca si culoarea unghiilor mai mult pentru ea, deci alegerea ii apartine. Despre datele antropometrice, sigur nu ar fi corect sa discutam ca apreciere sau nu a femeii, din doua motive. Unul, ca aceasta inzestrare genetica nu este deloc meritul celei ce detine ceva in top dupa standardele mondene, sau vina celei ce nu a primit la nastere acest dar genetic. Nu discut despre atentia la silueta sau dispretul manifestat de unele femei pentru acest subiect ( macare sanatoasa, miscare etc)
Si al doilea, ma intreb cati dintre cei care emit pretentii si se erijeaza in juriu pentru fizicul femeii, arata chiar ei atat de bine incat sa merite pozitia de a judeca.
Mai este un aspect! Femeia se simte bine cand atrage priviri si complimente, nu conteaza intotdeauna de la cine vin ele. Asta doar gadila usor orgoliul feminin si sunt unele surate dispuse la multe sacrificii ( operatii, implanturi ) ca sa le primeasca. Frumosul este ce suntem, nu ce avem!

Răspuns utilizator avertizat
| Green66 a răspuns:

1. Să aibă în jur de 1.70
2. Nu contează prea mult fizicul, dacă nu mă sperii dimineața de ea când se trezește e okhappy
3. Foarte bine dotată intelectual
4. Dacă are breton e descalificată din startlaughing

| TLF92 a răspuns:

Scunda / sanii marisori si zemosi / fund obraznic si sa fie o bruneta creata :X:X:X

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Fiecare baiat este diferit la fel si gusturile lui, mai tuturor baietilor le plac fetele cu sanii mari si fundul mare, personal iti recomand sa te apreciez pe tine insuti si sa cauti anume baiatul care te apreciaza asa cum esti.

| mdc98 a răspuns:

Inalta
Sani mari
Fund mare
Blonda

| Cineva797406016386 a răspuns:

Să fie de medie de statură
Să aibă sâni medi spre mari
Să aibă fund mediu spre mare
Să nu fie vacă
Să fie educată cât de cât
Să aibe părul maroniu
Și să facă sport

| Anonimfath555 a răspuns:

Fiecare băiat are gusturile sale... și până la urmă ce contează cum arăți? Părerea mea e că sunt și băieți atrași de fete inteligente care nu au forme wow

| Jugoslovenska a răspuns:

Https://i.imgur.com/4dpZmZX.png
ea-i tipa perfecta pentru mine, dar nu o sa se uite niciodata la mine pentru ca ea e foarte desteapta si eu foarte prost happy

| Freya1 a răspuns (pentru Jugoslovenska):

Da,e deșteaptă.

| CatalinCodru a răspuns:

Cred ca fata ideala fizic ar fi sa fie scunda, 1.50 maxim, sani foarte mari, fundulet bomba si in ultimul rand blonda cu ochii albastri si inteligenta!

| Kostel1997 a răspuns:

Numa sa fie vie laughing ( bruneta cu parul laung 160 cm ochii negrii sau caprui, sanii medii, fund mediu )