| hb a întrebat:

Baieti, voi la ce va uitati la o fata? Ce conteaza cel mai mult, fata sau corpul? Si, intre o fata inalta, slabuta, cu picioare frumoase, fund bombat dar fara sani si una mai scunda si grasuta dar cu sani mari, ce alegeti?

Răspuns Câştigător
| Kynext a răspuns:

Aceeasi problema mereu.
Daca implica sentiment,atunci te accepta asa cum esti.(fizic vorbind)
La prima vedere probabil as alege fata inalta,slabuta, cu picioare frumoase, fund bombat.De ce? Simplu, ne plac si sanii si picioarele si fundul si tot ce vrei, dar tu ai atribuit fetei slabute mai multe calitati decat celei putin grasute.Asa ca am ales fata slabuta.

8 răspunsuri:
| XK a răspuns:

La suflet si cu asta am spus foarte multe!

| ionika17 a răspuns:

Una mai scunda dar nu prea grasuta!

| Kynext a răspuns:

Mersi de funda.
Primul criteriu dupa care "agat" o fata e fizionomia fet(z)ei care, la prima vedere, e cel mai sugestiv lucru dupa parerea mea.Chiar daca amandoua sunt la fel de frumoase,sa zicem, sunt diferite una de cealalta.Iar in general, trasaturile sufletului sunt imprimate pe fat(z)a fiecarei persoane.Asadar,dupa fizionomie iti dai seama(in mare) ce te paste.Si uite asa aleg fata big grin

Bine,te poti uita la un milion de alte lucruri ca sa-ti dai seama cu cine ai de'a face, dar intr'un final tot expresia fizica a sufletului cautam intr'o persoana, deci tot la suflet ajungem big grin

Sper ca te'am lamurit tongue

| Laya a răspuns:

Cred c-o va alege pe cea care pare mai naturala, vorbareata, "de gasca". Degeaba are fata cea inalta fund bombat, picioare de fotomodel, daca il plictiseste pe baiat. Deci, cred ca-n prima faza se va uita la fundul lor, la tate si dupa o va alege pe cea cu care are ceva de discutat si nu da impresia de-a fi "usoara"! big grin

| Marius21George a răspuns:

Bila conteaza mai mult decat fizicul!

| hb explică:

Ok, deci am atribuit mai multe calitati primei, deci a doua nu e chiar grasa, e plinuta si are si ea cur fain. Si amandoua sunt dragute la fata. Dar, dupa cum spuneti voi, conteaza mai mult sufletul fetei, ce dragut, dar, nu aveti cum sa o cunoasteti la prima vedere...deci... Dupa ce criterii o "agatati"?

| PlicTIsiTuL_1695 a răspuns:

Pai eu as alege si fata si corpul, slabuta si inaltica, fund bombatsi cu sani.Dar asta conteaza mai putin conteaza inteligenta si dragostea!

| andreea_9717 a răspuns:

Am vrut neaparat sa raspund la aceasta intrebare.tocmai de aceea mi-am facut si contbig grin De slabit poti slabi,de ingrashat te poti ingrasha,ai un defect fizic... exista operatii estetice, dar pentru suflet exista vreo operatie?winking nu, nu existawinking asa ca...mare atentie la ce alegeti baietitongue