| Cynthia13 a întrebat:

Baieti,de ce de-abia mai vorbiti cu fetele(chiar daca nu va place de ele) dupa ce aflati ca ele va plac?
Dupa ce un baiat a aflat ca-l plac,de-abia ma mai saluta si vorbeste foarte putin cu mine,desi inainte vorbeam aproape zilnic,la scoala, pe mess, telefon.Am aflat ca nu sunt genul lui, dar nu stiu ce sa fac ca sa fie totul ca inainte, sa fim iar prieteni buni.Recunosc totusi,ca inca mai am sentimente pentru el,chiar nu stiu ce vad la el, pur si simplu, m-a innebunit.Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| RobertClaudiu a răspuns:

Poi noi ca baieti dupa ce aflam ca o fata ne place Devenim emotivi si avem emoti in prezenta fetei care am aflat ca ne plac dar tu du-te direct la el si spune-i ca de ce nu mai vb cu tine dupa ce a aflat ca iti place de el Si da-mi un mesaj inapoi un mesaj cu ce s-a intamplat

| Cynthia13 explică (pentru RobertClaudiu):

...nu prea ma vad in stare sa ma duc la el si sa-l intrebsad o sa se uite la mine si eu nu cred ca voi mai putea sa spun ceva sad

| Mell1321 a răspuns:

Sa nu te comporti ca o fata laughing.Sa iti ascunzi sentimentele cumva, cum poti mai bine si sa gasesti un subiect interesant, prefate ca nu il mai placi, ca esti doar amica lui.Desi e greu de recuperat o prietenie dupa ce s-a aflat ca il placi, asa sunt baietii, orgoliosi si nu stiu cum sa se comporte cu o fata daca nu o plac si fata da. Sunt imaturi. probabil crede ca daca vorbeste cu tine iti da impresia ca te place si el si nu e asa.

| impresivepanda a răspuns:

Buna. Eu cred ca baietii au mereu nevoie sa fie mandrii... Daca afla ca o fata ii place nu isi mai vad de treaba le vine sa sara de bucurie ca sunt placuti, dar fata de fata se comporta ciudat : Incep sa profite de ea, sa-si bata joc, sa nu-i mai intereseze.De ce? : o.O Nu stim. Sincer, Nici ei nu stiu! :]] Poate ca nu mai stiu cum sa se comporte__________________________

Mi se pare ciudat dar nu am ce face, eu zic sa te prefaci ca nu-ti mai pasa de el pentru ca asa el o sa simta ce a pierdut si o sa te resune sau o sa te salute din nou etc. :♥~! P.S. - Bafta!-

| OhMy a răspuns:

Pai.mi s-a intamplat si mie...dar eu sunt "baiatul"... posibil ca acel baiat simpatizeaza deja alta fata. :[
Pur si simplu mai lasa-i timp. O sa-i treaca happy