| xCaTax a întrebat:

Ce mai facetii?batting eyelashes. In ultima vreme toti avem probleme in dragoste... Deci povestea mea incepe cam asa: Sunt cu un baiat( Y ) de 2 saptamani, e smecher, e cunoscut in scl pentru ca s. a de abia s. a mutat la noi in semestrul 2. Toate fetele il plac, 'umbla' dupa el. Aseara ne.am certat iar prietenul lui cel mai bun ( x ) mi. a zis ca voia sa se desparta de mine. Azi ne.am intalnit, a vrt sa ma pupe dar eram in fata bisericii iar eu nu am vrut. S. a suparat si apoi a plecat, dupa 10 min mi. a trimis sms ca nu vr sa mai fie cu mine. Eu eram cu X, ma ducea acasa, si am inceput sa plang. X l. a sunat pe Y si a inceput sa il injure. Apoi, peste 1 ora, y m. a sunat a zis ca e prost, idiot, dobitoc, etc... si vrea sa se impace cu mine, sa ii mai dau o a2-a sansa,. Eu am zis ca nu are rost, dar el a insistat. M.am impacat cu el. Dar simt ca nu e bine pentru. ca o sa sufar.
Deci :
1) A fost bine ca m.am impacat cu el?
2) Daca nu, ce sa fac? Multumesc ca ati citit povestea mea :*:X

Răspuns Câştigător
| Aliutza a răspuns:

Sper sa nu te superi din cauza raspunsului meu. O sa fiu sincera. In primul rand, nu a fost bine ca ai inceput sa plangi in fata lui X. In al doilea rand, nu a fost bine ca te`ai impacat cu Y. Daca tu nu vrei sa faci ceva, nu e normal sa se desparta de tine. Si nici n`ar fi fost normal sa-l saruti numai ca sa-i faci pe plac, daca tu nu vroiai. Ar fi trebuit sa inteleaga ca tu respecti Biserica si ca ti se pare nepotrivit sa va sarutati in fata ei.
Inteleg foarte bine de ce te atrage Y, dar pare un aventurier. Data viitoare cand se mai intampla ceva de genul asta, las`o balta si nu-l mai cauta si nu te mai umili in fata lui sau a prietenilor lui. Nu merita. O sa vina vremea cand o sa intalnesti pe cineva care o sa te placa si o sa te respecte pentru ceea ce esti.
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat. Bafta!

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Copilarii,"asta nu-i tara normala/nebunia e totala/". Vezi pe cine iubesti cu adevarat si decide-te singura.

| Alex0194 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa dati o sansa si celor mai putini populari ca astia populari si smecheri fugariti de fete va pot lasa oricand si sa se duca cu alta. relatia voastra nedurand prea mult si voi suferiti in comparatie cu unu cel putin la fel de bun (de obicei cu mult mai bun) ca el dar mai retras care nu va va lasa ca pe niste carpe si care va va trata cu respect, dar daca nu doriti sa iesiti numai cu tipul popular si smecher si sa batjocoriti genul timid si retras e alegerea voastra, voi suferiti mai incolo, v-o faceti cu maa voastra dar e treaba voastra ce afceti, e viata voastra, sentimentele voastre. Bafta

| Papusik a răspuns:

Cred ca X te place.
Iar in legatura cu Y ar trebui sa va despartit daca se mai comporta asa cu tine.Si sa-l lasi pe el cu fetele lui.

| Timmotey a răspuns:

Cred ca x te place poate ca ar trebui sa vorbesti mai mult cu el si pe y sa il lasi cu fetele care il inconjoara da -i o lectie arata-i ca a gresit ca s-a despartit de tine

| Shagun a răspuns:

Eu de obicei sunt sincer chiar daca sunt constient ca cel la care raspund se supara si nu imi da funda. Nu de aia raspund :p.
1. L-ai suparat cu ceva daca el vroia sa se desparta de tine ( asta e sigur, dar nu e exclus sa te insele )
2. Chiar daca v-ati impacat, cu prima ocazie se va desparti de tine.
3. Ai gresit! Daca era in fata bisericii ce? Biserica nu interzice sarutul in public. Sau esti musulmana? ( apropo mirele saruta mireasa in biserica )
4. Sa presupunem ca te iubeste ( sunt sanse aproape foarte mari din cate spui )

| Niros19 a răspuns:

1.Nu ai facut bine ca te-ai impacat cu el
2. Daca tu ai inceput sa plangi si prietenul lui cel mai bun a inceput sa-l injure cred ca el te place sa stii nu toti prietenii cei mai buni fac asta deci cred ca ar trebui sa incepi sa iesi cu el

| NoAntidote a răspuns:

Am impresia ca [Y] nu vrea ca [X] sa fie prieten cu tine! pentru ca poat ajunge prietenul/iubitul tauhappy Tine la tine si nu vrea ca [x] sa fie prim preajma ta! Si eu am avut o chestie de genu`! Fa si tu pe smecherahappy

| Jolie19 a răspuns:

Nu ai facut bine ca daca zici ca el ii cel mai popular poate avea orece fata si tear putea insela!

| Maimutika a răspuns:

Buna catalina...baiatul te iubeste...p moment nu si'a dat seama ce vface dar dupa si dat seama ca a gresit si ca TE IUBESTE!