| anonim_4396 a întrebat:

...cred ca...m-am indragostit iremediabil.happy
il cunosc de cativa ani buni,dar pana acum cateva luni, nu am avut absolut nici o tangenta.e mai mare decat decat mine cu 3 ani jumate,eu am 20, iar el aproape 24.
de fiecare data cand ne intalnim,ma saluta,imi"arunca"cate o privirea d-aia de-a lui,si-un zambet(are un zambet superb).
cand trece prin fata magazinului unde lucrez eu(trece cu masina),claxoneaza,chiar daca eu nu sunt afara,el imi stie programu` de lucruhappy.
el acum are o "prietena",dar nu in adevaratul sens al cuvantului,o cauta doar cand are nevoie,nici macar nu se afiseaza cu ea prin oras deci,oficial,e singur.
cand i-a zis un prieten de-al meu,intr-o seara,sa ma duca acasa,el a raspuns in felu` urmator:"nu pot,pentru ca sunt prieten cu tacsu`"... tatal meu e prieten cu el si cu tatal lui de cativa ani buni.
ai mei stiu despre toata povestea asta si,chiar si ei mi-au zis ca,avand in vedere comportamentul lui si tot ce face in preajma mea,ma place.
sa zicem ca primul pas l-a facut,"a spart gheata" atunci cand a venit la magazin.
intrebarea mea e urmatoare:daca ma place,de ce nu "actioneaza"? eu totusi cred ca, ii e oarecum teama si rusine de tatal meu si de tatal lui (avand in vedere ca sunt prieteni).
voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

N-am mai citit aceeasi poveste nu de mult?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate vrea sa stie daca si tu il placi.Nu mai astepta doar la el. Baga-te in vorba cu el, spune-i ca tatal tau crede ca e un baiat minunat, chestii de genul astabig grin ca sa prinda curaj.
Invita-l la un suc ca intre amici, incearca sa devi o prietena apropiata, castiga-i increderea si da-i de inteles ca il placihappy.
Bafta!

| Maskeried a răspuns:

Pentru ca baietii s-au schimbat.Acum sunt niste "fetite", asteapta sa fie bagati in seama de catre voi.
Parerea mea e sa ii spui chiar tu ce simti pentru ca nu stii cat de timid poate fi tipul si astfel sa nu isi impartaseasca dragostea (gretos cuvant) cu tine.Parerea mea