| anonim_4396 a întrebat:

...cred ca...m-am indragostit iremediabil.happy

il cunosc de cativa ani buni, dar pana acum cateva luni, nu am avut absolut nici o tangenta.e mai mare decat decat mine cu 3 ani jumate, eu am 20, iar el aproape 24.

de fiecare data cand ne intalnim,ma saluta,imi"arunca"cate o privirea d-aia de-a lui,si-un zambet(are un zambet superb).

cand trece prin fata magazinului unde lucrez eu(trece cu masina),claxoneaza,chiar daca eu nu sunt afara,el imi stie programu` de lucruhappy

el acum are o "prietena",dar nu in adevaratul sens al cuvantului,o cauta doar cand are nevoie,nici macar nu se afiseaza cu ea prin oras deci,oficial,e singur.

cand i-a zis un prieten de-al meu,intr-o seara,sa ma duca acasa,el a raspuns in felu` urmator:"nu pot,pentru ca sunt prieten cu tacsu`"... tatal meu e prieten cu el si cu tatal lui de cativa ani buni.

ai mei stiu despre toata povestea asta si,chiar si ei mi-au zis ca,avand in vedere comportamentul lui si tot ce face in preajma mea,ma place.

sa zicem ca primul pas l-a facut,"a spart gheata" atunci cand a venit la magazin.
aseara,inainte de a pleca de la magazin,el a trecut o data pe acolo si,vazandu-ma, dupa aia a mai trecut de vreo 5 ori,si,ca de obicei,m-a salutat.
si,in timp ce ma duceam cu fratemiu spre casa,ne-am intalnit cu el,de fapt era oprit undeva,era singur, statea cu portiera deschisa..si se facea c-are treaba pe telefon...desi,cred ca n-avea.
pana si fratemiu care are 16 ani, si-a dat seama de comportamentul lui si de gesturi...
si in afraa de astea...au mai fost multe astfel de gesturi.
intrebarea mea e urmatoare:oare chiar ma place? si daca da, de ce nu "actioneaza"? eu totusi cred ca, ii e oarecum teama si rusine de tatal meu si de tatal lui (avand in vedere ca sunt prieteni).

voi ce credeti?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, te place, dar pare genul de barbat care nu vrea sa se lege, sa se implice, cel putin deocamdata. Dupa cum se comporta vrea o aventura, nimic serios, incearca sa te agate pentru o aventura. Ar trebui sa te puna mult pe ganduri faptul ca un barbat isi permite sa trateze alta femeie ca pe amanta lui neoficiala, la care se duce doar cand are nevoie, fiindca 99% asta va fi soarta tuturor femeilor care ii trec prin viata. De aceea ii si este rusine de parintele tau, e cam greu sa stai in fata lui si sa zici: vreau o mica distractie cu fata ta dar fara sa ma leg la cap. Ai grija, nu zic ca nu isi poate schimba gandurile si actiunile, zic doar ca este extrem de putin probabil si sa tii cont de asta.

| Auslesse a răspuns (pentru Brigaela):

Multumesc pentru raspuns! si va-nteleg!
intr-adevar, pana cum el a avut doar relatii din astea...trecatoare,dar si fetele cu care a fost pana cum,i-au permis si au fost genu` de "fete rele",ca sa zic asa.
oricum,cu mine nu cred ca se va comporta la fel cum s-a comportat cu celelalte(daca e sa fie ceva-ntre noi),pentru ca tatl meu e prieten cu el,cu taica-su si cu toata familia."prietena" asta pe care o are el acum e din alt oras,nici macar nu vine cu ea prin orasu` nostru...
si nu stiu,cred ca mai vrea putina distractie, dupa care urmeaza partea serioasa, ca na, vorba aia, are aproape 24 de ani.e timpul sa inceapa si el o relatie serioasa!

| Brigaela a răspuns (pentru Auslesse):

Mai are 2-3 ani pana va vrea o relatie serioasa. Si crede-ma, barbatii nu claxoneaza o femeie cu care vor o relatie serioasa. este un gest foarte urat sa claxonezi o femeie si n-o faci cu femeile cu care vrei ceva serios, ci numai cu cele mai "usurele". De asta spun ca comportamentul lui nu denota absolut deloc ca te-ar lua mai in serios decat pe celelalte. Singurul lucru care il retine este prietenia cu tatal tau. Dar asta nu e suficient sa stea la baza unei relatii serioase, atata timp cat el nu te vede pe tine ca o femeie potrivita pentru asta (sau nu se gaseste in momentul in care sa aprecieze asta la o femeie)

| Auslesse a răspuns (pentru Brigaela):

Partea cu femeile "usoare".el stie foarte bine ca eu nu-s una de aia..si acum nu ma laud, zic adevarul.stie ce fel de fata sunt.cat despre claxonat,el face lucrul asta in semn de "salut". dupa ce claxoneaza, ma priveste, si-mi zambeste!
in concluzie, multumesc pentru parere.dar eu il cunosc de ceva timp, mai exact 5-6 ani...si stiu foarte bine ce-i poate capul! lasand la o parte faza cu "relatia" aia a lui neoficiala, in rest e un baiat ok.e cu capul pe umeri si stie ce s-aleaga! cum am mai zis, avand in vedere ca e prieten cu tata..si tatal meu stie foarte bine ce fel de om e.si daca nu l-ar vrea, mi-ar spune! dar mi-a zis destul de clar ca i se pare ok, n-are absolut nici o problema cu el!

| kyGirL a răspuns:

El acum filtreaza intr-un fel cu tine...
Dai si tu putina atentie...si o sa vezi ce vrea de fapt.
Daca si tu il placi vb cu el tot felul de tampeni legat de ce ii place lui
Si parerea mea ii ca te place!
Adica ce gen de baiat ar face gesturi din astea daca nu ar avea nimic cu tine.

| Auslesse a răspuns (pentru kyGirL):

Pai la asta m-am gandit si eu!

| AnnaOn7 a răspuns:

Pai eu zic ca te place dar nu actioneaza pentru ca nu vrea sa stricati prietenia...cred big grin

| Auslesse a răspuns (pentru AnnaOn7):

N-avem ce prietenie sa stricam, pentru ca, noi doi nu suntem prieteni. tatal meu e prieten cu el si cu tatal lui!

| stelutadiaprivata2000 a răspuns:

Este foarte faina povestea ta.Mi-as dori si mie sa mi se intample la fel.Iti doresc numai bine cu baiatul ala.