| Auslesse a întrebat:

...cred ca...m-am indragostit iremediabilhappy
il cunosc de cativa ani buni, dar pana acum cateva luni, nu am avut absolut nici o tangenta.e mai mare decat decat mine cu 3 ani jumate, eu am 20, iar el aproape 24.
de fiecare data cand ne intalnim,ma saluta,imi"arunca"cate o privirea d-aia de-a luihappy
cand trece prin fata magazinului unde lucrez eu(trece cu masina),claxoneaza,chiar daca eu nu sunt afara,el imi stie programu` de lucru.
el acum are o "prietena",dar nu in adevaratul sens al cuvantului,o cauta doar cand are nevoie,nici macar nu se afiseaza cu ea prin oras deci,oficial,e singur.
cand i-a zis un prieten de-al meu,intr-o seara,sa ma duca acasa,el a raspuns in felu` urmator:"nu pot,pentru ca sunt prieten cu tacsu`"... tatal meu e prieten cu el si cu tatal lui de cativa ani buni.
ai mei stiu despre toata povestea asta si,chiar si ei mi-au zis ca,avand in vedere comportamentul lui si tot ce face in preajma mea,ma place.
sa zicem ca primul pas l-a facut,"a spart gheata" atunci cand a venit la magazin.
acum cateva seri,inainte de a pleca de la magazin,el a trecut o data pe acolo si, vazandu-ma, dupa aia a mai trecut de vreo 5 ori,si,ca de obicei,m-a salutat.
si,in timp ce ma duceam cu fratemiu spre casa,ne-am intalnit cu el,de fapt era oprit undeva, era singur, statea cu portiera deschisa..si se facea c-are treaba pe telefon...desi,cred ca n-avea.
pana si fratemiu care are 16 ani, si-a dat seama de comportamentul lui si de gesturi...
si in afara de astea...au mai fost multe astfel de gesturi.
intrebarea mea e urmatoare:oare chiar ma place? si daca da, de ce nu "actioneaza"? eu totusi cred ca, ii e oarecum teama si rusine de tatal meu si de tatal lui (avand in vedere ca sunt prieteni).
voi ce credeti?

11 răspunsuri:
| zxzx a răspuns:

Prost, pare cocalar din descriere.

| Auslesse explică (pentru zxzx):

Da-mi voie sa te informez ca, nu e deloc! Multi ar da orice sa fie ca el! daca l-ai vedea, n-ai mai vorbi asa!

| girlsweetgirl a răspuns:

Eu cred ca te place...:* eu va-s da o seansa... sunt sigura ca te place sper sa fiti impreuna

| Danapiandi a răspuns:

Pai dupa cum ai spus chiar el a spart gheata. Acum e randul tau sa faci ceva. Iar daca te place sau nu, doar tu iti poti da seama. E normal ca daca e interesat mai insista, dar nici tu nu il poti trata cu dezinteres total. Incearca data viitoare cand va intalniti sa il intrebi ce mai face sau stiu eu... orice. Cum e o vorba celebra,, asulta-ti inima", iti vei da seama pe moment ce ai de facut. Iar in ceea ce ii priveste pe parintii tai si ai lui... daca chiar va fi cazul, va trebui sa dea ochii cu ei, nu va fugi la nesfarsit. Bafta!

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

Am revenit! duminica trecuta mi-am luat inima-n dinti si, l-am sunat(am facut rost de nr lui printr-un prieten), in ziua aia am vorbit foarte putin cu el si atat.
si dupa aia mi-a trimis el mesaj, si tot vorbim asa de vreo cateva zile.
insa, el astazi a plecat in Italia si se intoarce peste 2 saptamani,a zis c-o sa putem vorbi pentru ca si-a activat cartela.
dar,mie imi pare rau ca n-am apucat sa vorbim fata-n fata, pentru ca in ultimele zile amandoi am avut foarte multa treaba, eu cu munca, el la fel, stiind ca urmeaza sa plece, a avut mai multa treaba.

| Danapiandi a răspuns (pentru Auslesse):

E un inceput bun. Iar faptul ca si-a activat cartela sa poata vorbi cu tine totusi inseamna ceva :X. Iar cat despre vorbit fata in fata o sa aveti timp suficient dupa ce se intoarce. Drept sa spun si eu cu actualul meu prieten respectiv viitorul sot exact la fel am inceput relatia. Desi nu eram foarte departe unul de celalalt totul a jnceput in parc, am stat de vorba si apoi a facut rost de numarul meu de tel si de atunci vorbeam in fiecare zi si daca nu foarte mult dar vorbeam... asta timp de o luna... dupa o luna ne-am prezentat parintilor si am,, oficiat "relatia. Mult succes iti doresc si sper sa fie bine!

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

Nu stiu daca si-a activat cartela pentru mine, dar mi-a zis c-o sa vorbim.si chiar am vorbit,de fapt vorbim.el a plecat ieri dimineata in Italia,si,chiar in timp ce era pe drum si conducea,imi trimitea mesaje.
a ajuns azi dimineata,si,mi-a trimis mesaj,m-a intrebat ce fac.l-am intrebat si eu la randul meu, ce face, daca e bine si mi-a zis ca da.
acum, sa vedem cand s-o intoarce, mi-a zis ca nu stie sigur cat sta, s-ar putea 2 saptamani sau...mai putinhappy

| Danapiandi a răspuns (pentru Auslesse):

O sa fie bine :X

| Auslesse explică (pentru Danapiandi):

Doamne ajuta!:*

| RedRoses a răspuns:

Sincer...si eu cred ca te place.eu as zice ca dupa ce vine din Italia (daca nu a venti deja) sa ii trimiti un mesaj cu,, textul'' de a va intalni la o cafea, un ceai sau intr-un parculet.sau pur si simplu sa va vedeti. Daca te intreaba de ce ii spui ca ai sa ii pui o intrebare. Si in acel loc il intrebi ce parere are despre tine, daca te place. Si mai multe.Si poate veti forma un cuplu! SUCCES!

| Auslesse explică (pentru RedRoses):

A venit deja, de cateva zile, dar am vorbit astazi cu el(el a fost cel care m-a cautat) si mi-a zis ca zilele astea are foarte foarte multa treaba, si stiu sigur c-asa e!
acum, ramane sa vedem ce se va mai intampla!