| DolceKiss a întrebat:

Cum sa ma apropii de un baiat? Adica cum sa ma comport, ce sa ii spun? Funda! Mersii.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i ca esti fata si comporta-te ca atare.

| HueyFreeman a răspuns (pentru neutrino):

Daca trebuie sa-i spui cuiva ca esti fata atunci este nasol rau de tot.

| Azµre a răspuns:

Să fii naturală! Dacă îți schimbi comportamentul în preajma lui își va da seama că ceva nu e în regulă și te va evita.

| h3r a răspuns:

Îl bagi în seamă.

| gingergirl1 a răspuns:

Vorbind mult cu el! Off! In situatia asta sunt si eu! Am vorbit de cateva ori cu el pe fb dar acum...mi-e cam frica si rusine sa-i mai scriu ceva sa nu zica ca-s disperata! laughing
In fine tu trebuie sa ii zambesti, sa te bagi in seama cu el!(daca ti-e rusine poti de exemplu sa te faci ca intri din greseala in el, sau il intrebi anumite chestii''ai vazut-o pe x?'' ''doamna de engleza este in scoala?''-un exemplu!
Dar depinde si de baiat!

| CatzPopularity a răspuns:

Depinde si de baiat. De obicei sunt timizi. iti dai seama daca te place... Adica se uita la tine mult, te tachineaza, vorbeste cu tine. Fa si tu acelasi lucru dar fara sa pari disperata. Vorbeste cu el. Fi prietenoasa. Asta e un bun inceput. Daca sunteti deja prieteni, apropie-te tot asa, comport-te dragut intr-un mod in care el sa nu afle ca tu il placi.

| AndreKissYOU a răspuns:

Poi...Daca ai curaj baiatului care iti place ii spui ca iti place de el.Dar, mai incet incerca sa te apropi de el adica sa mergeti la o inghetata ceva de genu... Daca se cearta cu cineva dai lui dreptate desi nu are happy. Fai complimente si pana la urma si el poate va incepe sa te placa, Sper ca ti-am fost de ajutor!