| mikaela001 a întrebat:

d-au funda! Vreu sa incep istorioara mea. Eu si prietenul meu, ne-am jucat putin pe 4 iunie, el nu a ejaculat, pe 11 iunie, am m-ai facut-o o data (eram virgina), pe 13 iunie, s-a intimplat actul in sine, cu prezervativ, iar acesta nu s-a rupt. Pe 18 iunie, am mai avut un contact sexual, tot protejat si prezervativul nu s-a rupt. Pe 20 iunie mi-a venit menstra, a curs foarte normal, 6-7 zile (ca de obicei), si in cantitati mari. Menstra s-a terminat pe 27 iunie. Pe 30 iunie am mai avut un contact sexual, iar prezervativul s-a rupt, si el nu a ejaculat inauntru. La 30-45 de minute am luat pastila de a 2 zi(postinor), dar dupa ce am luat pastila am mai avut un contact si prezervativul iar s-a rupt, dar a ejaculat in afara. Intrebarea mea este, pot sa fiu insarcinata? Oare m-a protejat pastila si in cazul la al 2-lea contact? Sunt cam confuza, va rog ajutati-ma!

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Vai mami da v-ati jucat nu gluma..sa fii mai sigura, astepti sa treaca 14 zile de la ultimul act sexual si faci un test de sarcina, e cel mai sigur..nu stiu ce efect are acea pilula, iar daca ai luat pilula si apoi ai facut iar sex...nu stiu ce efect mai poate avea.
mai usor cu pilula de a 2 zi.
incercati sa fiti mai prudenti sa nu aveti batai de cap si stres peste masura, informati-va cand faceti prostioare, aveti internet si va puteti informa..nu e de gluma cu BTS/sarcini nedorite etc..curios ar fi sa stim ce varsta ai.
O zi frumoasa sa aihappy

| mikaela001 explică (pentru caramela):

Dupa ce am luat pastila nu am avut nici un efect secundar. Al doilea contact nu a fost chiar contact sexual (scuze de exprimare), A fost iar o joaca, penisul nu a intrat in vagin. Eu cred ca nu sunt insarcinata, dar intreb si eu pentru orice eventualitate. Voi ce ziceti? Care sunt sansele? Vreu sa mentionez ca prezervativul era rupt intr-o parte, iar capul penisului era acoperit. big grin scuze, dar vreau sa aflu, vreau sa stiu. Multumesc!

| caramela a răspuns (pentru mikaela001):

Daca "ciocanelul" baiatului nu a intrat in cutiuta ta si nu a eliminat, nu ai dc sa te temi, totusi in acele momente de "extaz" nu poti sti cu exactitate daca a curs ceva ori ba, asa ca cel mai indicat e sa iti faci un test de sarcina.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, "pilula de a 2-a zi" NU te protejează la contactele avute DUPĂ administrarea ei!

Totuşi, NU cred să fi însărcinată deoarece NU a ejaculat în tine şi ai avut şi o menstruaţie normală ( după câte înţeleg )...

Mai ales că ai luat pilula, nu cred să fi rămas însărcinată.

Dar, aşa cum am precizat în răspunsurile anterioare, dacă menstra va întârzia TREBUIE să faci 2 teste de sarcină corecte - vezi răspunsurile pe care ţi l-am dat anterior.

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ce activitate...erati cumva la un concurs,,, Cine face mai mult sex?'''
In conditile descrise de tine, slabe sanse, mai ales daca nu a ejacuat, ai luat pastiluta...Pentru siguranta si linistea ta fa test de sarcina peste vreo 2 saptamani.Si ai grija ca nu doar sarcina este problema ci mai sunr si boli.
Dar am si eu o curizitate (doua)
Cati ani ai?
Ce fel de prezervativ folosesti?
Si ca un sfat; urmatoarea pastila de a doua zi tocmai peste 6 luni (Craciun sau Revelion).

| NnDWtf a răspuns:

Nu esti gravida din simplul motiv ca nu poti fi la ovulatie de 2 ori in 30 de zile, nici nu era nevoie de o pastila de a2-a zi.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiAndrew a răspuns:

Ca sa fi sigura eu zic sa cumperi un test de sarcina de la farmacie (daca nu sti cum se foloseste intreab-o pe farmacista) si asa o sa vezi daca pastila te-a protejat!

| pisisexy20 a răspuns:

Nu avea cum, deci poti sa fii.

| m2a1r4i7u9s0 a răspuns:

Mama cat v-ati f****t ca nebunii