| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele prefera baieti mai mari? (Ma refer la varsta)
Adica poate acel baiat (mai mare ca ele) e un prost, un imatur care vrea sa le faca sa sufere. Sau e pur si simplu un imatur care nu se stie comporta cu fetele.
Pe cand unul mai mic ca ele poate fi mai matur, mai serios care sa le stie alinta, respecta si iubi. Maturitatea nu tine de varsta ci de om pentru ca unii sunt ca niste copilasi la 40 de ani. Ce va intereseaza/atrage varsta lui sau el? Adica un simplu numar dovedeste ca poate face o fata sa se simta speciala?
Cred ca o sa-mi spuneti ca un baiat mai mare arata mai bine dar daca arata mai bine inseamna ca o sa va respecte, iubeasca? Chiar atat de jos a ajuns rasa umana incat sa se uite doar la fizic?
Am uitat sa precizez ca sunt baiat.
La toate intrebarile cred ca doar o fata imi poate raspunde...
FUNDA raspunsului care ma lamureste de ce fetele prefera tipii mai mari!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acesta intrebare ma supara si pe mine dar nu am ce face eu pot controla evenimentele in viata cat si lucurile dar vietile la fete nu le pot controla, oricum stii ceva prietene un baiat mai matur sau mai mare va cauta sa profite de fata fiind ca la acesta varstra fetele nu gandesc si sunt vrajite in sentimentul de iubire asa e acuma peste tot iubire, dara aud la ele ca le protejeaza? la ce le protejeaza la sex sau de parintii care le spun sa isi fac un iubit de varstra lor si ele nu asculta de parinti si ajung pana la un moment dat sa sufere pentru ca un baiat sa spunem de 25 de ani nu cauta sa iubeasca o fata cauta o @!$%@% ca sa nu zic urat ca nu sunt nesimtit ca mai pot fi minori sau alte persoanele care n-au facut si se pot simti intimidate, si continuînd cred ca ele vor avea de pierdut si nu noi, noi vom gasi fete cu care sa ne intelegem si cu care sa avem o varstra apropiata si cu care parintii nostri sa fie de acord nu ca ele au 15, 16, 17 anisori si au iubiti de 25, 26 etc, cred ca conteaza si cum s-a mai spus ca ei pot avea bani, masini si poate sunt si mai bine facuti dar crede-ma ca vor pierde ca ei nu vor doar sa se pupe cu ele si sa se @$%%%#$ asa ca daca le place asa nu au de cat, cred si sustin personal ca in Romania inca mai sunt adolescenti /adolescente educate si cu bun simt.
imi cer scuze in cazul unor posibile greseli de scriere sau exprimare si iti urez sa fii atent la fete ca pot vraji fara sa ti dai seama...

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul se rezuma la banii, daca ai 20 ssi bmw te asigur ca vor fugi dupa tine

| Madayna a răspuns:

Fiecare fata isi alege iubitul dupa cum o duce capul, daca ea accepta sa nu fie respectata inseamna ca asta merita.

| marinaa9 a răspuns:

Dupa cum stii femeile sunt cu 2-3 ani mai mature si atunci ele cauta un barbat egal cu ele(la intelect).O tipa de 18 nu ar alege un tip de 15-16 ci unul de 20-21.

| ClauditaSmile a răspuns:

Se poate si ca un baiat mai mare sa nu stie sa se comporte cu o fata. Am vazut o groaza de baieti care au peste 20 de ani, chiar peste 25 de ani care nu stiu sa se comporte cu o fata. Dar acestea sunt cazuri nefericite in care marea parte dintre acesti baieti ori au un caracter vulcanic, ori au probleme psihologice.

De obicei un baiat mai mare are experienta de viata, poate sa le protejeze mai mult, mai ales dac este un baiat care este angajat ele se gandesc ca pot sa le sustina sau ca pot avea un viitor ca familie cu acest baiat, poate au mai trecut prin alte relatii si stiu sa se comporte cu ele.

| Cupcake a răspuns:

Pai, noi suntem setate psihic de la mama natura sa credem ca atunci cand un baiat este mai in varsta, cu atat este mai matur. Pe langa mama natura au contribuit de-a lungul timpului si profesorii de biologie care ne imprima in minte ca fetele se maturizeaza psihic mai repede decat baietii cu cativa ani inainte. Deci, aici ar fi o explicatie destul de plauzibila zic eu, dar care nu se aplica intotdeauna. Cand vedem un baiat mai in varsta ne gandim din start la maturitate, stabilitate, in sensul ca nu va fi ca un baiat de varsta noastra, sa puna botul la orice chestie, sa faca scene de gelozie, desi nu e este intotdeauna asa, cum ai zis si tu. Plus ca un baiat mai in varsta are si mai multa experienta de viata, in mai multe domenii, nu dezvolt subiectul. Si da, baietii mai mari chiar arata mai bine, pentru ca motivelaughing Aici nu stiu sa-ti explic, probabil din cauza ca apar trasaturi ale masculinitatii, deci chiar habar nu am asta, asa ca nu o sa ma fac ca stiu doar pentru a-ti da un raspuns. Legat de partea cu fizicul, nu toate fetele se uita la fizic. Este adevarat ca iau si asta in considerare, dar nu e tot ce vedem. Nu-mi spune ca voi baietii nu va uitati la fizicul fetelor, ca nu te voi crede.
Bun, sper ca ti-am lamurit majoritatea neclaritatilor.

| anonim38 a răspuns:

Eu nu am iubit niciodata un baiat mai mare ca mine, mereu m-am rezumat la cei de varsta mea pentru ca asa e firea mea, si sunt fericita ca sunt asa!

| RalucaOxii a răspuns:

O fata intotdeauna va cauta sa invete lucruri noi de la un baiat, de la baietii mai mari au ce invata, au ce face, pe cand la un baiat de varsa ei se plictiseste repede, pentru ca chestiile astea le-a facut deja cu altcineva. happy [gen saruturi si cam atat ] O fata trebuie tratata cat mai bine, joaca-te cu ea, chinui-o, alint-o, sarut-o, mângai-o. Tu de ce crezi ca sunt unele citate gen " Esti pitica mea, si ce, te cresc eu " adica un baiat mai mare o poate creşte la acel nivel de maturitate, dar de la unul mai mic ce poti invata ceea ce stii deja? Se spune ca fetele sunt mult mai dezvoltate la minte fata de un baiat, adica daca ea are 16 ani si tu 16, ea practic gândeşte cu un an 2 mai matur ca tine (sunt si exceptii ). Nu stiu din propia mea experienta si eu aleg de multe ori sa stau cu baieti mai mari decât mine. De ce? Pai simplu, am ce invăţa, am ce discuta cu ei, sunt ateti la ceea ce zic eu, mă spijina si am de unde deprinde multe chestii, bune sau rele. [Nu in toate cazurile chestiile de mai sus se rrespectă. Sper că te-am ajutat. FUNDA?

| TimariuLuisa a răspuns:

Hmmm. Eu, ca si fata, iti spun de ce preferam baietii mai mari. Cred ca este vorba de sentimentul de protectie pe care il emana un baiat mai mare sau pur si simplu de experienta lui. Si din pacate, fizicul conteaza foarte mult. Daca un baiat nu arata bine, e logic ca nu e totuna cu un baiat care nu arata bine. Dar revenind la intrebarea ta, varsta nu conteaza. Se zice ca dragostea nu are varsta nu? Asa e. Daca exista baieti mai mici decat mine, care nu arata bine, dar care are un suflet mare, ma respecta, ma iubeste si e demn de respect, atunci eu una l-as alege clar pe el in locul unui baiat mai mare decat mine, care arata bine si care are milioane la dispozitie dar cu mintea cat o gaina si un nesimtit care se pupa cu toate. Normal ca nu trebuie sa fie nici pea matur, pentru ca atunci clar nu e distractie laughing. Doar, toate cu limita.
In concluzie, probabil ca unele fete aleg si varianta mai mare si fara creier, dar asta doar pentru ca ele sunt la fel. Cine se aseamana se aduna happy
Si totusi, sunt si fete seriose, care prefera creierul in locul fizicului. Mai, nu spun ca sa arati bine nu e important, dar nu ar trebui sa ne orientam dupa asta si nu ar trebui sa fie pe locul intai. Dar e ca un fel de...bonus big grin
Astea fiind spuse, sper ca te-am lamurit cat de cat happy

| TimariuLuisa a răspuns:

Hmmm. Eu, ca si fata, iti spun de ce preferam baietii mai mari. Cred ca este vorba de sentimentul de protectie pe care il emana un baiat mai mare sau pur si simplu de experienta lui. Si din pacate, fizicul conteaza foarte mult. Daca un baiat nu arata bine, e logic ca nu e totuna cu un baiat care nu arata bine. Dar revenind la intrebarea ta, varsta nu conteaza. Se zice ca dragostea nu are varsta nu? Asa e. Daca exista un baiat mai mic decat mine, care nu arata bine, dar care are un suflet mare, ma respecta, ma iubeste si e demn de respect, atunci eu una l-as alege clar pe el in locul unui baiat mai mare decat mine, care arata bine si care are milioane la dispozitie dar cu mintea cat o gaina si un nesimtit care se pupa cu toate. Normal ca nu trebuie sa fie nici pea matur, pentru ca atunci clar nu e distractie laughing. Doar, toate cu limita.
In concluzie, probabil ca unele fete aleg si varianta mai mare si fara creier, dar asta doar pentru ca ele sunt la fel. Cine se aseamana se aduna happy
Si totusi, sunt si fete seriose, care prefera creierul in locul fizicului. Mai, nu spun ca sa arati bine nu e important, dar nu ar trebui sa ne orientam dupa asta si nu ar trebui sa fie pe locul intai. Dar e ca un fel de...bonus big grin
Astea fiind spuse, sper ca te-am lamurit cat de cat happy

| 201918171615141312111098765432 a răspuns:

Fetelor le plac baietii mai mari pentru ca arata mai bine, le ofera protectie si se comporta frumos cu el ...pe cand unul mic se uita si dupa alte fete si le minte

| AdrenalinaPunctCom a răspuns:

Sincer, este o chestie intalnita frecvent la fete. Probabil ele considera ca baietii mai mari vor avea grija de ele si ca le vor proteja, etc. Fetele, se uita prima data la aspectul fizic si baietii se gandesc numai la...Da, se pare ca aspectul fizic e mai important. Dar acum sincer eu nu as putea sa am un iubit cu un aspect fizic josnic, dar care sa stie sa iubeasca. Nu as prefera unul frumos, dar care sa se pupe cu 5 deodata.

Sper ca raspunsul meu sa te fi lamurit...