| xPitic a întrebat:

Buna TPU.De ceva timp imi place un baiat, nu pot spune ca eram indragostita sau ca-l iubeam dar imi placea.Mereu il vedeam pe hol, ne uitam de cele mai multe dati ochi in ochi, credeam ca ma place, simteam ca se uita la mine.Am facut rost de id-ul lui, nu am vorbit cu el pe mess, decat de vreo 2 ori( banalitati) dar il vedeam mereu ca iese din clasa lui si se uita inspre mine, in ochii mei.Erau si unele lucruri deosebite care se intamplau, iesea mereu cand eram prin preajma si se uita dupa mine.Sincer desi imi doream sa ma placa cu adevarat si nu doar sa mi se para, in adancul sufletului imi inchipuiam ca el nu s.ar uita la mine.Adica urata nu sunt dar ei, baietii de acum vor fund, tate, buze...sau curve.Nu stiu cum dar zilele astea el, baiatul a facut rost de id-ul prietenei mele, a vorbit cu ea si in unele fraze ba o intreba daca are prieten, ba ii spunea ca e frumoasa. Ii spunea ca la ea se uita... dar unele lucruri nu se leaga.Sau poate mi-am facut eu prea multe iluzii? Nu pot crede, de fiecare data cand eram amandoua se uita la mine, in niciun caz la ea.Baiatul din cate stiam este o fire timida.Sau poate nici lucrul asta nu e adevarat:-

2 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Nu poti sa stii ca e timid sau nu pana cand nu vorbesti cu el asta e clar dupa aia poti sa decizi treaba asta. Si de restul pana cand nu vorbesti fata in fata cu el nu trebuie sa faci iluzii. Ca dupa aia ajungi aci. Deci prima data vorbeste de amu incolo cu cine vrei si dupa aia sa traci concluzii bafta in viatahappy

| Agarici_Alina_1996 a răspuns:

Sincer unii baieti sunt niste ratati... poate ca era el dragut sau cool, dar... daca el nu te place inseamna ca nu e baiatul potrivit ..si despre faza cu timiditatea nu prea o poti afla decat daca ai vorbit cu el si nu ar trebui sa zici ca au fost iluzii ( si mie mi s-a intamplat povestea ta ) nu sunt iluzii poate ca are ochii numa pentru tine si cu ea vrea altceva. oricum baietii care se respecta nu cauta pitipoance pentru a avea o relatie serioasa cu ele ci cauta fete ok cu..care pot avea o relatie serioasa big grin