| any98 a întrebat:

Buna TPU :* de curand am o problema. As vrea sa ma despart de prietenul meu pentru ca pur si simplu chiar nu mai simt nimic pentru el dar nu stiu din ce cauza pentru ca il iubeam foarte mult. Niste prieteni tot imi ziceau ca e urat si ca e putin negru si ma enervau si de atunci nu mai tin la el ca la inceput. Vreau sa ma despart de el dar nu stiu ce sa ii spun ca sa nu se supere pe mine si nu as vrea sa ii spun in fata vreau sa ii trimit un mesaj pe messenger...Va rog sa ma ajutati cat de repede...un raspuns bun=o funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sincera cu el... spune-i ca intre voi s-a schimbat ceva (si ca nici tu nu stii sigur ce e) si ca vrei sa faceti o pauza (toata lumea stie ca pauzele inseamna, de fapt, sfarsitul relatiei).
Spune-i ca nu mai simti pentru el ceea ce simteai la inceput si ca nu vrei sa mai fiti impreuna, pentru ca niciunul nu veti fii fericiti.

Ai putea sa il determini pe el sa se desparta de tine, comportandu-te mai rece sau evitandu-l, dar asta o sa dureze mai mult.
Cel mai bine e scurt si la obiect.
P.S: Mai bine sa il ranesti pe el, decat sa fii tu nefericita din cauza luitongue Suna putin cam egoist, dar asta e adevarulbig grin
Bafta!kiss

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te desparți de el dacă s-au stins sentimentele de la sine, nu că te lași influențată de părerile celor din jurul tău.
Pa, pa.

| Tmcn a răspuns:

Din moment ce ţi s-au schimbat aşa repede sentimentele, nu cred că e bine spus că îl iubeai " foarte mult ". Ceea ce ţi s-a întâmplat e că "cu ajutorul" prietenilor tăi ţi-ai dar seama că cel cu care eşti nu e aşa de perfect cum îl credeai. Dacă consideri că nu poţi trece peste defectele pe care le are, înseamnă că nu ţii la el aşa de mult cum credeai. Îi spui pe mess simplu şi la obiect că lucrurile nu mai sunt ca la început şi vrei să iei o pauză în care să te hotărăşti ce faci cu relaţia voastră. Dacă nu îi simţi lipsa în timpul pauzei, îi spui că s-a terminat.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Kam asa am patit si yo.Prietrena mea imi tot zicea k nu e de mine k pot oricand sa imi gasesc altul de 1000 de ori mai frumos pentru ca cu el chiar nu ma potrivesc.Si uite k asa m-am luat dupa ea si relatia noastra nu a mai tinut, se racise de tot pentru ca eu nu ma mai simteam atrasa de el, iar dupa cateva zile/saptamani ne-am despartit.Eu ma gandeam k poate asa este adica cateodata mai conteaza si parerea altora, dar nu a fost deloc asa si acum imi pare rau k ne-am despartit pentru ca el chiar a tinut la mine si l-am facut sa sufere, dar pentru ca este un baiat bun ma iertat si tinem legatura si acum[doar k prieteni]. Sfatul meu este sa nu te iei dupa altii daca voi chiar va potriviti si va iubiti.Totul tine de voikissSper ca te-am ajutat

| neutrino a răspuns:

Ce bine era daca ce ne-ai spus noua ii spuneai lui direct. Rezolvai problema in modul cel mai frumos.

| yourFanta a răspuns:

Bravo,bate-ti joc de persoana pe care ai iubit-o odata din pricina prietenilor tai(asa-zisilor prieteni) si la sfarsit o sa ramai cu prieteni...

| r3ally a răspuns:

Daca nu ar fi existat netul ce ai fi facut? Ai putea macar sa ii spui ceea ce simti si sa ii spui ca nu are rost sa mai stati impreuna daca nu il mai iubesti! Adevarul mi se pare cea mai buna varianta! Nu cred ca tie ti-ar fi convenit ca el sa se desparta de tine si sa iti lase un offline pe mess...

| Alcatel a răspuns:

Spune-i ca mama ta nu te lasa sa umblii cu tigani,ciori,ursari,rudari,lingurari, caldarari, africani, pirati, somalezi si chinezi bronzati.o sa te inteleaga perfecthappy.
succes!:*

| Rooobi a răspuns (pentru Alcatel):

laughing nu mai pot de ras, cum sa-i scrie asa ceva? adica ar fi prea penibil si prea aiurea. cred ca fata vrea sa se desparta de el nu sa-l umileasca. A da si any98 daca chiar il iubesti igonra ce zic prietenii tai, tu stai cu el nu prietenii tai.

| Andrei151 a răspuns:

Buna! parerea mea este sa nu te iei dupa prietenii tai. Daca la-i iubit ai facut-o pentru ca asa ai simtit nu pentru ca ti-au zis prietenii tai. Daca el este asa cum iti doresti eu zic sa nu te desparti de el, dar daca vrei sa o faci fa-o fata in fata si discutati problema! Sper ca ti-am fost de ajutor.Bafta!

| radumaria a răspuns:

Spune-i ceva gen"Cred ca ar fi bine sa punem punct relatiei aici.Eu nu mai simt ce simteam la inceput si cred ca ar fi mai rau pentru amandoi sa continuam, sa ne amagim...ai suferi mult mai rau mai tarziu.Cel mai bine e ca fiecare sa-si vada de drumul lui in viata...si poate vei gasi fericirea pe care ti-o doresti cu adevarat.Eu iti vreau tot binele din lume, de aceea vreau sa terminam relatia si vreau sa-ti gasesti o fata care sa te iubeasca asa cum meriti."
Fa-ti curaj si spune-i ce simti cu adevarat si asa te vei simti mai bine, mai linistita. Sper ca te-am ajutat cumva si iti doresc numai bine.