| SweetGirl1303 a întrebat:

Buna TPU... deci am o mareee mare problemă si va rog sa ma ajutati. Pe data de 6 iunie am avut menstruatie si s-a terminat pe 10. Pe data de 15-16 iubitul meu m-a dezvirginat m-a durut foarte foarte tare vreo 5 zile aveam ameteli greturi, dureri de burta, dureri piternice de cap e normal sa fi avut toate astea sau e vorba de o posibila sarcina?
Ideea e ca de atunci am mai incercat prosteste dar ma durea foarte foarte tare si mai mult de intrarea capului nu am suportat. Iar anal la fel... mai mult de intrarea capului nu am suportat. Ideea e ca el zice ca nu si-a dat drumul in mine repet credeti ca e posibila o sarcina? Sunt foarte speriata. Bun ieri imi era rau, ma durea burta destul de tare, si seara am abservat sange nu stiu sigur daca e menstruatie sAu sangele care curge pentru fixarea unei sarcini deoarece menstruatia ar fi trebuit sa-mi vina pe 10 e posibil ca de la faptul ca m-am dezvirginat sa-mi fi dat peste cap menstruatia? Ideea e ca nu curge asa abundent ca la menstruatie, va rog sunt foarte speriata iar la ginecolog imi e rusine desi am varsta necesara(18 ani impliniti de o luna) si nici nu am cu cine sa vorbesc deschis. Multumesc! Nu ma judecati!

Răspuns Câştigător
| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Buna,sweet girl! big grin
Vreau să-ți spun că te înțeleg și-ți înțeleg și fricile.
Îți sugerez să stai liniștită,nu poate fi vorba de o sarcină în condițiile în care prietenul tău spune că n-a ejaculat în vagin.
Acea sângerare poate fi consecința unui act sexual nereușit,pe care ai spus că l-ai mai încercat sau desigur, poate fi chiar menstruația, nu e nimic în neregulă dacă îți vine mai devreme, se mai întâmplă.
Îți spun din propria experiență, mi-a venit cu 14 zile mai devreme și nici nu era vorba de o sarcină, am avut ceva dereglări. După ceva timp s-a regulat și sunt ok.
Însărcinată nu poți fi, îți mai repet. Dacă vrei să vorbești cu cineva și nu ai cu cine, îmi poți scrie și te voi ajuta cu ce pot.
O zi bună să ai și multă sănătate.

| SweetGirl1303 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Îți mulțumesc mult - chiar nu am cu cine vorbi... nu prea am încredere in prietenii mei, mai ales ca tatal meu e mai sever nu am cu cine discuta lucrurile intime. mi-ar prinde bine cateva sfaturi. kiss

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru SweetGirl1303):

Dă-mi un mesaj.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ți-e rușine de ginecolog, e foarte grav. Mergi mai întâi pe la un psiholog să rezolvi asta, apoi la ginecolog. Ieri dacă se poate!
PS totuși stai liniștită - indiferent ce e acolo, numai sarcină nu poate fi. Dar asta nu înseamnă că e de bine - e posibil să ai ceva ruptură musculară și să fie nevoie de tratament rapid.

| SweetGirl1303 explică:

Eu citisem pe internet ca atunci cand sangerezi e posibila fixarea unei sarcini. E adevarat? Asta astept si eu sa vad cam cat timp ma va tine. Presupun ca daca doar 2 zile atunci va fi de rau... menstruatia mea normala durand 4-5 zile

| iiiKidda a răspuns:

Din moment ce ultimul tau ciclu menstrual a inceput in data de 6 iunie e mai mult ca posibil ca sangerarea ce se produce acum sa fie urmatorul cliclu menstrual (mai ales daca sangerarea dureaza cateva zile). Odata ce ti-a venit poti fi sigura ca nu esti insarcinata.