| b342 a întrebat:

TPU!
Deci, cea mai buna prietena mea, nu a avut relatii prea frumoase. Si acum este cu un baiat, ei mereu se certau din chestii stupide, si mi-a zis ca el este cam golanas, si ca se mai da la alte fete ca asa l`au invatat baietii. [ gasca lui ] in fine. si ei s`au certat rau, si eu incercam sa ii impac. Si vorbeam cu el, la un moment dat mi-a zis ca`s fata perfecta ca il inteleg, eu i-am zis: " Daca zici uh. happy " si ma rog. si incepuse sa se dea la mine. si l`am intrebat daca se gandeste si la prietena mea, cat plange. si el a zis ca nu stie, din 2 motive.
1. ca`s eu prea. " mumoasa " [ asa zice el >>_ ]
2. thinking
Si mi-a zis sa nu`i zic ei ca el s`a dat la mine, dar eu nu pot sa-i ascund ceva. o stiu de 3 ani, suntem prietene foarte bune, si asa ne-am certat de mai multe ori, acum ne-am impacat definitiv. Si na, i-am zis. Si ea i`a zis astea. Iar el a zis ca si-a pierdut increderea in mine. Intr`un fel m`a ranit putin, dar intr-un fel nu. Adica, era cea mai buna prietena mea era normal sa ii zic, nu? voi ce credeti? sa incerc sa ma impac si cu el ca amici? mi-am cerut scuze, i-am zis ca ma stiu cu ea demult, si era normal sa ii spun. Ok, tipu` e super " ok " e dragut si ca fizic dar si ca inima. Eu nu ma simteam atrasa de el, si nu o s`o fac, pentru ca stiu ca prietena mea n`ar face la fel daca as avea un prieten. happy[ momentan sunt singura, si nu`mi trebuie pe nimeni, ma simt bine asa big grin ] Ce sfaturi imi dati? si in legatura ca i-am zis. credeti ca am facut bine? eu m`am gandit ca da. pentru ca stiu ca asa ar face si ea. noi 2 avem multa comunicare, si nu ne-am mintit.
Multumesc ca va`ti facut timp sa cititi puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| InnocentLoovee a răspuns:

Ceea ce nu inteleg eu e.ce nu ai scris bine? adica, "DianaScorpio" a zis sa inveti sa scrii. Nu inteleg cu ce ai gresit. Ma rog laughing Ai tot respectul din partea mea pentru faza cu prietena ta, e normal sa-i spui tot ce se intampla, si mai ales ca e vorba despre prietenul ei! Ai facut foarte bine, cat despre el, spune-i o data ca era normal sa-i spui pentru ca ti-e cea mai buna prietena, daca nu intelege, ironia sortii. Bafta, si sper ca te-am ajutat :* >; d

3 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Sa incerci sa ii explici baiatului motivul pentru care iai spus prietenei tale, adica pentru ca nu e drept ce a facut, si pentru ca o iubesti ca pe o sora iar el a ranito.
Poate intelege

| DianaScorpio a răspuns:

Invata sa scrii in primul rand, in al doilea, explica-i clar motivul pestru care ai facut-o. Si da, daca poti, de ce sa nu te impaci cu el?

| lucyx01 a răspuns:

Si eu am o prietena foarte buna de 5 anii...Eu cred ca ai facut bine ca iai spus prietenei tale 2 prietene cu adevarat bune nu trebuie sa aiba secrete si e bine ca iai spus pentru ca dupa parerea mea ea ar trebui sa stie ca prietenu ei s-a dat la altcineva si nu ar trebui sa mai fie in preuna pentru ca cum s-a dat la tine asa va face baiatul si in continuare si cred ca prietena ta nu merita sa fie inselata.Ai facut bine ca iai spus acum o sa treaca peste mai usor!happywinking