| Sim0nikaaa a întrebat:

Buna TPUsad.`! deci un fel de problema grava. M-am despartit de iubitul meu pentru ca m-a inselat 1 data si l-am iertat iar apoi a vrut sa ma sarute dar nu stiu de ce in momentul ala ma gandeam la altceva si ia-m spus din prostie ca "nu meriti" S-a suparat si a plecat acasa. Apoi parca simteam un fel de piatra pe suflet. Si i-am spus pe mess " Nu ne potrivim. Nu are rost sa continuam." iar el nu a mai spus nimic. Iar apoi l-a intrebat o prietena ca daca ii pasa sau ceva de genul si i-a spus. ca el si-a batut joc de mine si ca m-a facut sa-l iubesc ca o proasta si ca atunci cand ma tinea in brate sau ma saruta se gandea la alta persoana si chestii de genu. Nu i-am mai spus nimic. Numai ca el inca intreaba de mine. ii mai spune acelei prietene ca "ce fac?" "cum ma mai simt?" si asa. paii. cu toate ca a spus aceste lucruri oribile sau asa simte.Nu stiu de ce! tot il iubesc si nu am cum sa ma supar pe elstraight face! Off... cum Doamne pot sa trec peste problema, sa-l uit? sa ii inapoiez tot raul facut?sad. Help! plzsad.crying(broken heart

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

A vorbit eminescu laughing, eu nu cred in asa ceva "potrivire" stiu multi care chiar nu se potrivesc dar sunt impreuna de ani buni altii chiar cu copii, nu conteaza si nici macar nu este o regula straight face pentru a fi impreuna cu persoana asa zisa "potrivita", intr'o relatie conteaza mult prietenia si atat timp cat te intelegi cu persoana langa tine nu exista nici'o problema sunteti fericiti pana la adanci batranete.
Un exemplu, mergi pe strada iar la un moment vezi cum un cuplu se saruta /se iubesc/comunica dar spre mirarea ta vezi ca baiatul este imbracat OK gen stilul lui botezatu iar fata gen rockerita,iar in gand spui "bleah nici macar nu se potrivesc" happy, asta o crezi tu, atat timp cat se inteleg bine si sunt comunicativi in relatia lor.

OK, ai spus ca te-ai despartit prima oara pentru ca te'a inselat dupa care v-ati impacat dar nu l-ai lasat sa te sarute ca, dintr'o prostie ai spus ca nu merita...pai parerea mea este ca, chiar nu merita si numai merita,te-ai simtit prost/nasol cand ai aflat ca te-a inselat, nu? eu zic ca da.ce te face sa crezi ca daca te impaci cu el nu o mai face? eu zic ca mai bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu cand incepeai sa il iubesti si mai mult s.a.m.d, mai ales ca stind ca tu esti prietena buna cu acea fata care el i-a spus in fata ca doar a vrut sa isi bata joc de tine straight face,de uitat il poti uita,nu exista regula sau guide cum sa uiti un baiat pe care l-ai iubit,incearca sa il urasti. aduti aminte cuvintele care le-a spus "mi-am batut joc de ea,am facut'o sa ma iubeasca ca proasta" si o sa vezi ce o sa simti, dupa care incearca sa nu te mai gandesti la el, fa lucruri care te face sa te simti bine, fa-ti de lucru in asa fel in cat sa nu ai timp sa te mai gandesti la el.

| Sim0nikaaa explică (pentru RyanGeorge):

@RyanGeorge Iti multumesc pentru sfaturi, m-au ajutat sa inteleg mai bine ce se intampla cu mine, caci pana acum eram confuza, nu stiam ce sa fac dar tu mi-ai redeschis ochii,happy iti multumesc din suflet!

Răspuns utilizator avertizat
| RyanGeorge a răspuns (pentru Sim0nikaaa):

Stai linistita, mi-a facut placere sa te ajut cu cat am putut, oricum nu scapi...te-am trecut in agenda mea cu o datorie de o cola laughing

(glumesc)

7 răspunsuri:
| Anemona a răspuns:

De ce i ai zis ca nu va potriviti?sad Incearca sa numai comunicati prin prieteni si spune i direct ca vrei sa vorbesti cu el! Este important sa existe comunicare intre voi. Explica i ca ai auzit niste chestii despre el si vrei sa le lamuriti. Spune i ca tii la el si nu trebuie sa va stricati relatia pentru niste mici neintelegeri:*! Succes:***

Răspuns utilizator avertizat
| anonimu35 a răspuns:

Nu fii dura cu el dai sarutul care la vrut si o sa te inpaci cu gandul asta pentru ca o sa fie mult mai fericit o sa isi reincapete increderea si o sa te lase doar sarutal cat mai pasional.O sa mearga suta la suta foasta mea iubita asa a facut si chiar a functionat. :d