| anonim_4396 a întrebat:

,, din ce cauza prietena mea are dureri enorme cind incerc sa o dezvirginez..deja a treia seara incerc si nu reusesc ca are dureri mari si nu poate rabda pina la urma.a zis ca a vb cu alte fete si i-au spus ca nu au avut asa dureri si chiar din prima au reusit...dar eu deja de 3 ori, si nimic...e foarte foarte tare si ingust.ea are 18 ani

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand se intampla asa ceva, principala vina o are baiatul: nu stie meserie. Ai chinuit inutil saraca fata. Nu degeaba in India exista meseria de dezvirginator! Exista o vorba: atunci cand nu stii, nu te bagi!

| Emilian65 a răspuns:

Faceti preludiul mai mare, folositi lubrifiant pe baza de apa si apoi cu rabdare ai sa vezi ca totul va merge ca uns.

| Alcyon a răspuns:

Asa e la inceput. Cat despre celelalte fete, multe se lauda aiurea si nu poti sa pui baza pe ce spun.

| pietrean a răspuns:

Nestiind ce varsta ai, poate ar fi si vina ta, fiind mai mic de varsta(banuiesc ca ai si tu in jur de 18 ani),deci mai nepriceput,poate nu ai mai avut contacte sexuale pana acum. Poate si fata nu este chiar pregatita pentru acest fapt si sta foarte incordata,poate nu ati incercat sa faceti dragoste intr-un loc mai retras,mai romantic,adica undeva unde sa nu va fie frica,ca poate sa va prinda cineva side aici incordarea si teama voastra. Poate are si himenul mai dur si din cauza acestor multi de "daca",iata ce se intampla:nu o poti dezvirgina.
Cauta sa fie un loc unde sa fie o atmosfera relaxanta, primitoare, cu ceva flor presarate pe pat, cu ceva ciocolata si chiar o sticla cu sampanie, ceva care sa va dea la amandoi placerea de a face dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Serios, nu o mai chinui atat. Aici este vina ta pentru ca nu stii cum sa te comporti cu ea sau ce sa faci in ordine ca toate lucrurile sa fie cat mai placute pentru amandoi.

In primul rand, ea trebuie sa fie foarte excitata. Incearca doar sa o atingi, sa o mangai, sa o exciti cat poti tu de mult inainte sa incepeti actul sexual. Poti sa te joci cu ea, sa te joci cu un degetel umed pe clitorisul ei si fa-o sa se ude si sa relaxeze cat mai mult.

Fiind uda si relaxata, atunci himenul ei se va rupe mult mai repede. Este tare pentru ca o doare si in acel moment isi contracta muschii vaginului de durere. Nu continua daca o doare pentru ca poti face alte prostii de care inca nu esti constient ca se pot intampla si se poate termina la spital.

Atunci cand incerci sa o faci cu ea, nu incerca sa impingi ca nebunul. Ia-o usor. Doar joaca-te cu penisul tau la intrarea in vagin si nu il impinge pana nu vezi ca ea chiar te vrea tare. Introdu-l usor si doar 2 centimetri si fa miscari de tipul in-out fara sa ii atingi himenul. O sa se obisnuiasca cu tine inauntrul ei si o sa vrea sa continui. Abia atunci o sa fie asa de excitata incat sa iti permita sa o dezvirginezi la propriu. Poti incerca atunci sa faci ceea ce ai facut si pana acum, si o sa ai succes.

O sa o doara, evident, doar ca mult mai putin. Daca vezi ca o doare. Ramai asa cum esti, si ia-o in brate si spune-i cat de mult o iubesti si ca esti langa ea si cat de mult inseamna ea pentru tine in viata ta. O sa o ajuti sa se relaxeze, va castiga multa incredere in tine si veti putea continua fara nici o problema.

As putea sa dezvolt, dar poti observa unde bat si cam ce sfaturi ti-am dat. Esti baiat istet si cu ce informatii ti-am oferit cred ca te vei putea descurca.

O zi placuta si sper ca te-am putut ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| NewTerminator a răspuns:

Deja a devenit un scop, nu mai e o placere.

Iao si tu frumos, beti ceva, si prelungiti mult preludiul ala. Cine stie, poate e mai stramta.

Sau sa mearga la un ginecolog, poate are ceva.