| Marbella188 a întrebat:

E posibil sa fii insarcinata si sa iti vina ciclu(gen 5-6 zile) dar sa iti vina (mai puţin cantitativ +cheaguri). Mereu mi-a fost teama sa nu fiu insarcinata si sa aflu prea tarziu. Si mi-e teama sa-mi fac si teste de sarcina. Nu am voie sa folosesc anticonceptionale din cauza unui adenom hipofizar. Ce sa fac sa scap de paranoia asta?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Șă nu faci sex decât după căsătorie.Atunci o sarcină nue o așa de mare catastrofă. ȘI pentru fiul meu mai mic de 2 ani nu am nici o explicație, ne=am protejat vreo 4/5 zile și înainte și după perioada fertilă.

| Sofer a răspuns:

Dacă erai însărcinată, nu îți mai venea ciclu.

| Donsavas a răspuns:

Cand esti insarcinata nu mai ai sangerari în mod normal