| pactcudiavolita a întrebat:

Eu am 15 ani si vara trecuta am cunoscut un tip de vreo 20 20 si ceva de ani care imi placea foarte mult.Problema e ca el era profesorul meu, dar nu la scoala.Si si el dadea semne destul de evidente ca ma place sau cel putin e interesat de mine: cand ma vedea se uita intens la mine dupa care imi zambea cu gura pana la urechi, ma gadila, ma tinea de mana, ma alinta printesa mea.Si eu nu as crede ca era atras fizic deoarece nu am asa un corp incat sa-l intereseze doar acel lucru.Doar ca noi trebuia sa iesim, dar nu ma m-ai sunat si as crede ca e casatorit, ori i-a fost frica de diferenta de varsta sau nu stiu.

Eu sunt intr-un oras cam la distanta de el, si as vrea sa-l sun sa vad ce mai face. pentru ca in ultima vreme am inceput sa ma gandesc mult la el si as vrea macar o relatie de amicitie sa avem.

Ce sa fac?:* Credeti ca ar mai fi vreo sansa pentru noi?

Răspuns Câştigător
| Ionela78 a răspuns:

Daca va iubiti.in plus cati ani sunt? 5? odata ce va iubti, asta conteaza.doar nu o sa stai toata viata sa iti cauti un iubit de varsta ta sau cu cel mult doi ani mai mare.nu? nu ve gasi asa de usor...adica daca il iubesti cu adevarat suna-l si intreaba-l ce mai face si daca vrea sa iesiti. poate a avut lucrari de corectat sau nu a putu veni.succes!

1 răspuns:
| simf a răspuns:

Eu cred ca nu e nicio sansa acum, peste vreo 5 ani insa da. acum diferenta de varsta intre voi e un prag de care nu puteti trece (aveti alte scari valorice, nevoi, preferinte etc.), dupa ce tu vei mai creste diferentele vor fi mai mici.
nici ideea cu sunatul nu mi se pare prea buna.