| pactcudiavolita a întrebat:

Eu am 15 ani si vara trecuta am cunoscut un tip de vreo 20 20 si ceva de ani care imi placea foarte mult.Problema e ca el era profesorul meu, dar nu la scoala.Si si el dadea semne destul de evidente ca ma place sau cel putin e interesat de mine: cand ma vedea se uita intens la mine dupa care imi zambea cu gura pana la urechi, ma gadila, ma tinea de mana, ma alinta printesa mea.Si eu nu as crede ca era atras fizic deoarece nu am asa un corp incat sa-l intereseze doar acel lucru.Doar ca noi trebuia sa iesim, dar nu ma m-ai sunat.

Pana la urma l-am sunat si am vorbit cu el. Am aflat ca are iubita din 2007, si totusi parca se leaga unele lucruri. Insa tot timpu cand il sunam din pacate era la serivic, dar imi zicea ca si lui i-ar placea sa putem vb ca ma pupa. Si zicea ca ma suna seara si nu ma mai suna, m-am gandit ca probabil si din cauza ca era cu iubita lui. Cum sa fac sa discut cu el sa-i spun tot ce simt?

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sfatul meu este să renunţi la ideea de a-i spune ce simţi. Da, într-adevăr, ai avut aparent nişte momente ok cu el, însă trebuie să realizezi că nu va merge. El are o vârstă, este profesor, are pe cineva lângă el.
Nu ştiu dacă tot timpul ăsta doar s-a jucat cu tine sau chiar a simţit anumite lucruri, însă cel mai bun lucru pe care îl poţi face este să îl uiţi.

| ynna93 a răspuns:

La ce sa te bagi intre el si iubita lui? poate el vrea sa`si bata joc de tine dar tot cu ea ramane.ce rost are sa te faci de ras sa-i zici "vai ca te iubesc si etc etc" si el sa-ti rada in fata.cum ar fi sa fii tu in locul pritenei lui si o pustoaica sa se bage in relatia ta pentru ca are fluturasi in stomac.gaseste un tip singur daca ai nevoie disperata de prieten.

| pactcudiavolita explică (pentru ynna93):

Ynna93 eu cred ca din momoent ce el incepe sa vorbeasca cu alte fete, inseamna ca nu mai e multumit de relatia lui happy pentru ca eu personal nu as accepta sa-i dea prietenu meu numarul la una si sa vad ca o suna.

| ynna93 a răspuns (pentru pactcudiavolita):

Pai ti-am zis poate doar sa profite de tine.asta nu inseamna ca nu`si iubeste prietena.si de unde stii tu ca ea stie lucru` asta? mai rade si el de fetele prostute ca tine.happy

| pactcudiavolita explică (pentru ynna93):

In fine nu stiu exact care sunt intentiile lui, dar daca ai vedea-o pe prietena lui ai intelege ca el o inseala thinking si aici nu ma refer la mine

| ynna93 a răspuns (pentru pactcudiavolita):

Stii cum se zice."fiecare e frumos in felu` lui" clar i`a placut de ea daca s`au combinat nu? in fine cum zici tu. faci ce vrei pana la urma.eu ti-am dat un sfat.si ti-am zis sa te pui in locul prietenei lui.ce tie nu`ti place altuia nu face.succes.

| adee_4040 a răspuns:

Bine daca ti-as spune sa renuti la el ai gandi alta care nu ma intelege.dar nu e asa...5 ani nu e chiar asa mult dar ai griza eu ti-as sugera mai intai sa deveniti prieteni ff buni sa nu te mai ea drept un copil(cred eu ca asa te vede) cand spune un lucru sa il intereseza de deveniti apropiati ca mie din cate imi spui e aza naspa tu sa astetpti iar el sa nu sune...vb cu el dar nu la tel. fata in fata spune-i ce simti pentru el si lasa-l pe el sa decida:X

| alexandruionut96 a răspuns:

Lasa-l in pace daca are prieteni si pana la urma intre voi e o diferente de 5 ani sincer... spune pashee hee