| Loyd06 a întrebat:

Eu am 16 si el are cam 24 de ani. Nu ne cunoastem, dar mie imi place de el (stiu ca o sa-mi ziceti ca imi place doar de o imagine) si nu stiu ce sa fac. De exemplu cand il intalnesc pe strada eu ii sustin privirea( a facut-o si el de ceva ori) dar de putin timp, eu ma uit la el si cand ma vede ba scoate telefonul (eu cred ca se preface), sau se uita in alta parte( imi evita privirea). Ce ar trebui eu sa inteleg din gesturile astea? Cum sa fac sa intru in vorba cu el fara sa fiu inteleasa gresit?

10 răspunsuri:
| Nordic a răspuns:

Ar trebui să înţelegi că el ştie că e prea mare pentru tine. Te-ai gândid că el poate in 2-3 ani vrea să se însoare? Tu în 2-3 ani abia termini liceul.

| Azµre a răspuns:

Problema e alta tu nu il cunosti, n-ai vorbit cu el, nu ai petrecut timp cu el... Pentru tine da acum il placi ca pe o imagine, cum este el cu adevarat nu ai de unde sa stii! Trebuie sa petreci timp cu el sa vezi ce comportament are, cum reactioneaza la anumite lucruri, acum depinde de tine, intra cu el in vorba vezi ce-i de capul lui... dar nu te grabi sa faci pasul in al transforma in iubitul tau, daca tu nu stii nimic despre el. Ai rabdare, timp este. daca te place si daca e un baiat ok si cumsecade crede-ma ca te asteptawinking

| CityOfSatan a răspuns:

Tocmai am vazut intrebarea, uite si eu am 16 iar prietenul meu 24, care e problema? Spune=i ce simti, cred ca e mai matur si te va intelege!

| PsihinG a răspuns:

E posibil sa te placa si el, sau cel putin e constient de faptul ca tu il placi.
Problema e ca tu esti minora si el major si din punct de vedere legal nu e in regula.

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru PsihinG):

Ar fi afectat de lege doar dacă avea sub 16 ani şi-sau el îi era tutore, profesor, medic, psiholog, etc.

| PsihinG a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Intre un minor si un major, dupa lege, nu poate exista decat cel mult o relatie de prietenie.

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru PsihinG):

Te paşte puşcăria doar în cazurile care le-am menţionat ai sus. Caută pe internet şi ai să te convingi singur.

| PsihinG a răspuns (pentru AnonimDeOcazie):

Si minor esti pana la varsta de 18 ani.

| Gumalamanaazecea a răspuns:

E prea mare pentru tine, lasa-l, gaseste pe altul

| NuConteza a răspuns:

Eu zic ca e foarte simplu sa intri in vb cu el, afla cum il cheama, cauta_l pe facebook si asa poti vb cu el...si ca ai 16 ani si el 24 nu conteaza...altele de 16 17 anii traiesc cu barbati de o seama cu tatal lor