| Gabica a întrebat:

Eu am fost ceva timp cu un baiat, George, pentru care nu simteam nimic, de fapt il placeam pe prietenul lui cel mai bun, Catalin.Cat timp am fost cu el, am incercat sa stau mai mult cu el, dar adesea venea prietenul lui si il chema sa vorbeasca sau ma chema pe mine sa il ajut la teme(ma refer la scoala ca in afara scolii nu ma intalnesc cu Catalin-scuzati cacofonia). Ma ganadesc ca poate vroia sa stea mai mult cu prietenul lui. Poate era gelos? Adica poate ma place? Nu stiu... El se comporta uneori dulce cu mine, adica imi ia apararea, ma"ocroteste", iar alteori ma tachineaza.Catalin are prietena, si are o poza in care sunt ei doi si am vazuta si eu.Adica la fata sunt mult mai draguta ca ea, dar la corpcrying. Si nu prea il aud sa vorbeasca de prietena lui, sau cheztii de genu', poate e mai inchis in el, sau ii arata doar ei ce simte pentru ea, dar exista posibilitatea sa simta ceva si pentru mine? Voi ce credeti? Multumesc anticipat!
P. S.: Poate nu ar fi trebui sa scriu atat de mult, dar aa va puteti da mai usor cu parerea.Si va rog, raspunsuri serioase, ca de raspunsuri stupide m-am saturat!

2 răspunsuri:
| deeew a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca simte sau nu Catalin ceva pentru tine pentru ca tu esti impreuna cu prietenul lui si nu se poate baga intre voi iar daca si el are prietena poate tine la ea dar cred ca tu vei afla daca simte ceva pentru tine doar atunci cand nu vei mai fi cu George. sper ca te-am ajutat

| Gabica explică (pentru deeew):

Am zis ca nu mai sunt cu George.Am zis ca am fost cu el ceva timp.