| adelinutza3036 a întrebat:

Prietenul meu m-a inselat cu o prietena si dupa aia sa intors la mine si l-am iertat pentru ca il iubesc foarte multdar acum ne-am despartit din nou si nu stiu ce sa fac (va rog un sfat multumesc):X:X:

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ai de gand sa il ierti la nesfarsit? E frumos sa ierti si sa acorzi o noua sansa persoanei iubite, dar daca nu s-a schimbat deloc mai bine incearca sa il uiti, dupa ce ca te-a inselat cu o `prietena` mai l-ai si ierat, acum iar v-ati despartit? Pai e culmea si el, nu stiu cum poate fi asa, ar fi trebuit sa aprecieze mult faptul ca l-ai iertat, nu te merita.FI INDIFERENTA cu el si incearca sa il dai uitarii, sunt altii mult mai buni, nu are rost sa te amagesti si sa suferi degeaba pentru cineva care nu merita, indeparteaza-te de el, nu are rost sa pierzi timpul cu asa persoana, ai sa vezi ca vei intalni pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat si sa te respecte!

| Dizzydizz a răspuns:

Daca el da urme ca vr s se intoark l tine at mai dai o sansa
daca e indif at lasa-l
uital gas pa altu

| LoryM22 a răspuns:

Daca o relatie scartie de prima data sincer nu meritta sa o tpot carpesti, da poate ca-l iubesti dar nu te-ai gandit ca el poate doar te apreciazza ca om, caracter, frumusete si nu te iubeste cu adevarat? Odata ce incepe sa te minta, insele inseamna ca relatia nu merge cum ai vrea tu sa fie, te sfatuiesc sa nu o mai tot carpesti ca pana la urma o sa fie atat de carpita incat o sa suferi atat de mult si cred ca nu se merita.

| mihaela_7412 a răspuns:

Buna daca nu merge o data de 2 ori nu mai are rost, si eu la fel faceam i-am aratat ca tin la el si dupa el facea ce vroia si acum ne-am despartit de tot si incerk sa il uit, mai bine sa suferi acum decat mai tarziu cand va fi mai greu, oricat l-ai ierta nu se va schimba si daca va vedea ca u tot il ierti el va face la fel stiind ca are cine sa il ierte. pop

| ffy a răspuns:

Si daca va mai urma inca o prietena "rezolvata" tot de el atunci ce vei face? Decat sa suferi imaginadu-ti cum ei faceau sex si cum se sarutam mai bine ia-o de la capat. e mai bine un inceput nou decat o suferinta continua.:*take care

| katia a răspuns:

Daca v-ati despartit pentru ca te-a inselat inca odata nici prin gand sa nu-ti treaca sa-l mai ierti(ca o sa ti-o mai faca xxxxxxxori).

| DiAnA95_5642 a răspuns:

Scurt si la obiect: nu te merita daca te-a inselat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca a fost de ajuns ca l-ai iertat odata...love struck a fost foarte frumos dar chiar daca acum va. ti despartit nu e sfarsitul lumii:* am trecut si eu printr. o stiuaie asemanatoare si la fel am facut, pana mi.am dat seama ca nu se merita si ca baieti sunt destui si chiar si in momentu de fata am avut parte de o asemenea chestie.prietena mea.si prietenu meu, dar tin la el si am acceptat asta ca fiind o greseala.prima si ultima data cand accept:* asa ca scumpa nu te mai gandi>big grin