| crazydeea a întrebat:

eu iubesc mult un baiat dar este o distanta de vreo 100 de km intre noi. ce ziceti? credeti ca ar merge o relatie? va rog raspunsuri serioase! multumesc!

Răspuns Câştigător
| numelemeu1990 a răspuns:

Vrei sa stii ceva? intre iubita mea si mine este o distanta de 1500 de km! suntem impreuna de 2 ani si ceva. ne vedem odata la cateva luni! nu conteaza distanta! daca va iubiti, vreti o relatieserioasa, va complectati unul pe celalalt etc..VA DURA! dar daca vrei doar o aventura nu are cum sa mearga!

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

V-ati intalnit vreodata? Daca nu, este cam impropriu spus iubire.Trebuie sa va vedeti cat mai des, sa va cunoasteti fata in fata. Vorbele se spun usor.

| crazydeea explică (pentru darrio2007):

Dar ne.am intalnit de 2 ori.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Hei :*. Tot ce pot sa-ti zic este ca depinde doar de tine si de el daca o sa mearga sau nu. Daca aveti incredere unul in altul si vorbiti deschis despre orice. Clar o sa mearga. Sunt intr-o relatie de 11 luni cu un baiat care 3 la 466 km distanta de mine, si cu toate ca ne vedem rar ne intalegem super. vorbim zilnic si deschis despre orice. Sper sa-ti mearga si tie la fel de bine. Bafta :*.

| unknownn a răspuns:

Nu

| Azµre a răspuns:

Nu

| crazydeea explică (pentru Azµre):

Mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru radumstain):

Am postat dar nu s-a luat și n-am mai scris iar. Am spus pentru că nu ai de unde să știi ce face acea persoană, plus că încrederea se câștigă în timp, vorba aia nu-ți ajunge o viață întreagă să cunoști o persoană...

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru radumstain):

Pentru că relațiile adolescenților din școală sau liceu nu vor merge mai departe, rar sunt cazuri în care merg și sunt din același oraș, dar la distanță.
Una este să trăiești cu cineva în același oraș să nu zic să ajungi la etapa când trăiești cu acel cineva în casă și una e la distanță. oricâtă încredere ar fi și sinceritate întotdeauna există anturajul care poate schimba o persoană și nu numai.
Eu nu zic că nu ar merge 100% poate merge dar nu în proporții mari.
De exemplu ce vârste aveți voi doi?!

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru radumstain):

Să zicem că aveți o vârstă acum nu se știe niciodată mai ales la vârsta asta când unul și altul o pot lua în direcții opuse datorită facultății sau poate există șansa să vă reuniți în același oraș cu facultatea și atunci poate da roade relația așa cum trebuie.
Totul în timp se rezolva și se află.

Răspuns utilizator avertizat
| crazydeea explică (pentru radumstain):

Gata mai va rog! eu vreau raspunsuri nu conversatii!

| ????? a răspuns:

Merge! distanta, varsta sau inaltimea sunt doar niste factori oh go on trebuie sa ai incredere in el si el in tine... si sa nu te insele sau viceversa big grin

| crazydeea explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi...

| KlaudyaPussy a răspuns:

Daa, sunt cu un baiat de 6 ani il cunosc de o viata dar de 2 luni nu ne vedem din cauza celor 1.755 de km care ne despart pentru 6 luni. Imoportant e sa va iubiti mult si sa nu ascultati lumea rea si sa nu va inselati.