| elenamaria97 a întrebat:

Eu si iubitul meu facem 4 luni de cand ne-am cunoscut, ma puteti ajuta si pe mine cu o declaratie scurta de dragoste sau pur si simplu niste cuvinte potrivite, multumesc mult:*
P.S:

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Pai poti sa-i spui asa:Nu vreau sa spun multe, cred ca, te iubesc ar fi suficient sa- ti spun.Tu esti viata mea, sufletu meu, inima mea! A fost dragoste la prima vedere! Te iubisc inima mea! Esti peste tot in mintea mea. Dorm cu tine in gand, te visez, ma trezesc cu tine in gand. Stii de ce? Pentru ca tu esti tot ce am. Te iubesc...(ii dai o porecla, ii zici numele sau doar iubiule)! Ai dat dragostea ta lui Dumnezeu si El mi-a daruto mie. Am dat dragostea mea lui Dumnezeu si El ti-a daruito tie.
O iubire adevarata
Nu se uita niciodata
Cam iubit cu adevarat
Si dragostea m-a inselat
Am sa-ti scriu in miez de noapte
Cu cuvinte ce la inima te apasa.
Sper sa-ti fie de folos.

| elenamaria97 explică (pentru GoldandSilver):

Mersi mult, dar totusi caut ceva mai scurt si nu prea"siropos'laughing. Inca odata multumesc mult:*

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cele mai potrivite cuvinte ies din sufletul tau! pune-ti creierul la contributie si creeaza u ceva din suflet nu minuni de pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe viitor, spune-i ce simţi, nu ce spun alţii.Cuvintele altor oameni înseamnă să-i faci o declaraţie de dragoste superficială. Dacă scriai pe foaie exact ce simţi pentru el, dacă îi aminteai de clipele frumoase prin care aţi trecut, ieşea o declaraţie de dragoste perfectă, pentru că venea din sufleţelul tău.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,cel mai bine e sa-i spui cu cuvinetele tale ce simti, tu il cunosti cum se comporta cu tine, cum te alinta, cea mai frumoasa declaratie e cea venita din inima, nu trebuie sa fie o declartie siropoasa daca tu nu simti ceea ce este in ea! bafta

| DenySmith a răspuns:

Asta trebuie zis din inima, ceea ce gandesti tu, nu ce gandesc altii.
Nu cred ca tie ti-ar conveni sa puna iubitul tau aceeasi intrebare pe care ai pus-o si tu.

| elenamaria97 explică:

Sa nu fie prea "siropos"ceva scurt si la obiect!laughing