| anonim_4396 a întrebat:

Help pls! Mda aseara "m-am jucat " cu prietena mea au fost doar mangaieri, saruturi. Nu a existat contact sexul nici penetrare, ea era in bikini, dar acum e cam stresa sa nu cumva sa fi ramas insarcinata ca era in perioada de dupa ciclu. Faza e ca dimineata a durut-o burta din cate am inteles. Eu i-am explicat ca nu are rost sa cumpere pastila de a 2-a zi ca-si strica sistemu endocrinic... Asa i-a spus si farmacista dar ea e tot stresata. Voi ce spuneti?

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sarcina cu durerea de burta nu are nici o legatura si prietena ta isi face griji degeaba

| doc69 a răspuns:

In loc sa explici la prima intalnire ia o carte de anatomie si amandoi invatati organele sexuale si ce inseamna reproducere astfel prin cunoastere amandoi veti scapa de stres, tu de al ei si ea de stresul de a ramane sau nu gravida.

| deeeeea1 a răspuns:

Sfatuieste`o sa mai citeasca si ea putin despre capitolul sex si ce implica el.Si poate asa intelege, dar daca nici de la farmacista nu intelege....sa se duca la un doctor sa ii deseneze

| Keyko a răspuns:

Pai e fata, si eu as fi daca as si ea. sa ia ca doar o pastila nu stica atata timp cat nu devine dependenta. in plus pastila are efecte secundare urate. daca a durut o burta nu inseamna ca e insarcinata. ce stiu eu. pot fi multe cauze

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Keyko):

Dependenta? laughing Dumnezeule, we're going to be extinct.

| Andrei7520152 a răspuns:

Cum sa ramana insarcinata daca nu faceti sex? telepatic? laughing

| Elianna a răspuns (pentru Andrei7520152):

Bravo! Mi-ai luat vorba din gura!

| Pitzipoanca a răspuns:

Daca e atat de proasta (desteapta nu are cum fi), ar trebui sa-si lege trompele. Ori aveti 13 ani, ori... Darwin se rasuceste in mormant. Serios? Intrebari mai retarde nu aveti? Spune-i sa-si bage uscatorul pornit in cada in timp ce face baie, si nu va mai ramane insarcinata. Serios...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Deci ai dreptate.Nu are rost ca iubita ta sa ia pastila de a doua zi daca nu ati facut sex, strica doar niste bani degeaba si isi striga organismul

| Mirunelu a răspuns:

Nu poate ramane insarcinata atata timp cat nu a avut loc contact sexual. Sa nu ia pastila de a 2-a zi ca isi deregleaza corpul degeaba. Ca sa ramana insarcinata trebuie sa aiba loc contact sexual si ejaculare.

| PsyhoWoman a răspuns:

CE PROASTA E PRIETENA TA laughing daca n-ati avut contact sexual nu are cum rolling on the floor)

| andraeva a răspuns:

laughing Inseamna ca e cam proasta!

| cola496 a răspuns:

Cum sa ramana gravida?straight face daca nu au fost decat mangaieri?laughing trebuie sa fie mai mult contact ca sa fie gravida stai voi calmi laughing

| florinrv a răspuns:

Nu mai rideti de copii, saraci au vazut si ei in filme, tanga si restul poate el avea si trabuc in gura, datile un sfat bun daca nu mai bine abtinetiva, auzi sfat baga uscatorul de par in cada.Ei saraci cer un sfat