| NiCADaM a întrebat:

Imi place de o fata din clasa si nu stiu ce sa-i zic, cu ce sa incep....ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| DesireMaria a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa o faci sa rada. fetelor le plac baieti amuzanti si apoi cand prinzi putin curaj ii spui. nu trebuie sa te jeneze faptul acesta. doar esti om ai si tu sentimente!
funda? plz

| neutrino a răspuns:

Nu este suficient sa-ti placa tie, trebuie ca sentimentele sa fie si in sens invers. Apoi, un baiat trebuie sa-i arate unei fete ca ii este draga si daca el vede ca fata este si ea interesata, atunci o poate invita la un "suc".

| WhiteLover a răspuns:

Poti incepe prin ai face un compliment, apoi ii poti spune ca ea nu este ca celelalte fete, ca tu ai remarcat asta, ca este mai speciala si iti doresti sa petreceti mai mult timp impreuna, sa fiti mai mult decat amici.tot timpul asta zambeste-i, incearca sa nu prea iti areti emotiile si priveste-o in ochiwinking

| Albãstriţaxx a răspuns:

Iti sugerez sa vorbiti pe mess, sau prin mesaje [daca esti mai timid si nu ai curajul sa o faci fata in fata cu ea laughing ]
1.O intrebi ce face
2.Vii mai tarziu afara/in fata blocului/in curtea scolii [unde obisnuiti sa mergeti laughing ]
3.Ce teme avem, sau ceva legat de scoala [nu de alta, dar nu e prea bine sa fi direct laughing]
4.Cum o mai duci? laughing Ai prieten? /De cine iti place? / Cine crezi ca e cel mai dragut din clasa?

Deci, ceva de genu' smug

Sper ca te-am ajutat
Fundaaaaa? puppy dog eyes

| PentruFete a răspuns:

Gaseste puncte comune cu ea vorbeste mult cu ea pe net la scoala daca e cu tine in scoala si invit-o in toras simplu ca bunaziua