| AdeLinAde a întrebat:

Imi place de o fata de ceva timp,si ei cred ca ii place de mine(cand ne intalnim ne privim reciproc,semne, etc)doar ca nu vrea sa imi dea acc pe mess si nu prea vrea sa vorbim amandoi.Am incercat prin prietenele ei sa o faca sa vorbeasca (am incercat si eu de 2 ori,dar am vazut ca nu prea vrea si am lasat-o in pace). Acum, dupa sfatul unui prieten incerc sa o fac geloasa(sunt 2 fete mai mari carora le plac de mine, adica de fiecare data cand ne vedem ne pupam laughing)) si eu cand o vad pe ea mai ma dau mai rau ep langa ele).Sa incerc sa continui cu asta?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu te-ai gândit la faptul că ea ar putea crede că eşti doar un ''vânător'' de fete care când una nu îi cedează, trece la alta/altele? Ţie ţi-ar plăcea asta, sincer? Sfatul meu este să renunţi să o faci geloasă, deoarece ea va crede că ai încercat să o agăţi şi când nu ai reuşit, ai trecut mai departe. Încearcă să faci rost de numărul ei de telefon şi să vorbeşti cu ea, dacă nu îţi răspunde, trimite-i un mesaj, gen : ''Bună, numele meu este X, ne cunoaştem deja. Aş dori să fim prieteni.'' Poate fata nu te cunoaşte bine şi vrea să vadă dacă insişti sau treci mai departe. Apropie-te de ea şi fii prietenul ei! Din curiozitate, te-ai documentat dacă ea are prieten şi ăsta nu este un motiv drept pentru care te evită?

| AdeLinAde explică (pentru FemeiaPisică):

Cu nr de tel am incercat, nu vrea sa raspunda...mesajele? am incercat, tot nu raspunde...prieten nu are, crede-ma "ancheta" asta laughing mi-a luat foarte mult timp si tot continui sa alerg dupa ea, dar ea se da pe langa mine in public si cand suntem doar noi 2 o apuca timiditatea.

| AdeLinAde explică (pentru FemeiaPisică):

Chestia cu vanator chiar nu cred ca cineva crede asta despre mine, recunosc ma mai dau si pe langa alte fete dar nu vreau ceva serios...

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să continui să fii serios și să vorbești deschis cu ea, nu să te spargi în figuri!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Continuă să fii serios cu o fată, nu neserios, neserioşii n-au ce căuta lângă o fată, trebuie să existe respect reciproc, altfel nu merge!
Te pup!

| Liliana1981 a răspuns:

Ia gandeste tu logic acum. Daca ii placea de tine nu-ti dadea accept pe mess, nu vorbea? Imposibil! Mai bine las-o in pace, e clar ca nu esti pe gustul ei.

| BeBeAdE a răspuns (pentru Liliana1981):

Nu prea cunosti situatia...eu sunt prieten bun cu el si cu ea,el ma tot intreaba de ea si ea ma tot intreaba de el,asta e chestia cu fitele, vrea sa il tina, probabil, in suspans si pe urma dupa ce s-a indragostit grav de ea sa inceapa relatia laughing), mi s-a intamplat mie chestia asta

| AdeLinAde explică:

Crezi ca nu am incercat cu numarul de telefon? nu vrea sa imi raspunde...mesajele? tot nu vrea sa imi raspunda, daca tot nu vrea ce dumnezeu sa ii mai fac?laughing)