| xBIXIx a întrebat:

In ultimele zile am observat o apropiere intre 2 prieteni (un baiat si o fata). Stiu ca ei se inteleg bine de ceva timp, dar am impresia ca se plac si sigur e ceva intre ei. Ieri stateau singuri, ea in bratele lui si se tot tachinau, se imbratisau, toata lumea zicea ca sunt impreuna. Am vorbit cu prietena mea si a zis ca nu sunt impreuna si o cred. Care ar fi alte semne ca se plac si cum as putea sa ii fac sa fie impreuna?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ce descrii e destul. E clar ca se plac. Invita-i pe afara la activitati in trei si lasa-i pe ei sa se descurce.

| Mirke a răspuns:

Ai putea sa le faci rost de o camera la hotel, sau sa le organizezi o cina romantica, eventual o excursie in Ibitza! Asa sigur o sa-ti fie recunoscatoare ca te bagi in viata lor, si poate o sa te puna domnisoara de onoare~!

| xBIXIx explică (pentru Mirke):

Nu vreau sa ma bag in viata lor. Eu stiu ca amandoi sunt timizi si de asta nu sunt inca impreuna. Ea e una din prietenele mele cele mai bune si imi pot da seama ce isi doreste. Stiu ca nu ar interpreta gresit daca as face ceva in privinta lor!

| AndreiStefan2001 a răspuns:

Nu trebuie sa te bagi tu in relatia lor, cred ca lucrurile intre ei vor inainta repejor, sunt semne de iubire intre ei.