| iuly12345 a întrebat:

Inainte sa trecem la subiect acord funda DAR FARA BATJOCORITUI! Imi place de un baiat de 2 ani si jumatate. Nu stiu daca si el s-ar putea sa ma placa. Cum aflu acest lucru fara sa ii pun direct intrebarea " Iti place de mine? " sau sa ii spun direct : " Te iubesc! "?

Răspuns Câştigător
| nicosweet a răspuns:

Aoleu! pai de 2 ani jumate stai asa? chiar ai rezistat? eu zic k ar trebui sa te bagi in seama mai mult cu el. eventual sa-l inviti undeva..sau eu stiu..afla ce-i place cel mai mult sa faca, si asa vei sti cum sa-l abordezi..si din gesturi se poate da seama daca te place..insa eu iti zic mai bine sa-i spui k il placi.e mult mai usor.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceasta intrebare apare foarte des, ne place de cineva si gata il iubim. Ne mintim pe noi insine si dorim acelasi lucru de la persoana aleasa. O fata trebuie sa invete sa se faca vazuta si, eventual placuta, de baiat. Acum, baiatul, daca este interesat de fata, trebuie sa incerce sa o cucereasca. Daca nu o face, inseamna ca nu este interesat. Ghinion, nu mai ai ce face.

| NuMaContrazice a răspuns:

Daca te ai bine cu un prieten mai bun de-al lui, roaga-l sa-l intrebe....sau cel mai simplu e sa-l intrebi chiar tu.

| lusiii11 a răspuns:

Pune o prietena sa il sune, sa il invite undeva sa iesiti toti trei apoi ea sa plece! (gaseste ea o scuza ) si daca ramaneti singuri totul o sa vina de la sine! Fi putin mai tupeista, draga mea! Succeshappy

| martinezu a răspuns:

De 2 ani sau 12?

| iuly12345 explică (pentru martinezu):

De doi ani si jumatate!