| anonim_4396 a întrebat:

la mine in clasa este o fata cu care ma inteleg foarte bine dar de la o vreme a inceput sa imi cam placa de ea si azi m-a pupat pe obraz pur si simplu, poate si ei ii place de mine dar am cazut pe ganduri cand am vazut-o ca il pupa tot pe obraz si pe un prieten de-al meu care se tot da la ea dar cand am intrebat-o a zis ca a facut asta doar ca sa scape de el, stiu ca ei nu ii place de el si ca pupicul acela a fost fals dar daca si cu mine a fost la fel? voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| pinguuina a răspuns:

Pai asta numai tu poti sa stii. Studiaz-o, sa vezi cu ce este diferit comportamentul ei fata de tine, si fata de prietenul tau. Doar asa poti sa iti dai seama daca simte ceva pentru tine. sau ai putea sa o intrebi pur si simplu, sau sa ii marturisesti sentimentele tale

| GEORGE a răspuns (pentru pinguuina):

Am mai zis, nu ii place de prietenul meu, doar ca o dispera ideea e ca nu a insemnat prea mult pentru ea sa il sarute dar ma gandesc ca si cu mine a fost acelasi lucru.

| pinguuina a răspuns (pentru GEORGE):

Pai, studiaza comportamentul ei, dupa cum am spus. Vezi daca cu tine se comporta diferit, si nu ca si cu oricare baiat. Sau, mai simpul, spune-i ce simti.ai putea asa sa o impulsionezi, sau sa o faci sa isi dea seama daca si ea simte ceva pentru tine, si sa doreasca ceva cu tine.

| GEORGE a răspuns (pentru pinguuina):

Ok mersi de sfat.

| pinguuina a răspuns (pentru GEORGE):

Cu placere. Succes

6 răspunsuri:
| GREWup a răspuns:

Si eu am un baiat in clasa care ma tot exaspereaza si daca ii zis sa ma lase, imi zice : doar daca ma pupi! Si poate asta s-a intamplat cu prientenul tau si cu acea fata. Daca và intelegeti foarte bine, poate ca te place, dar fetele asteapta mereu sa faca baiatul primul pas. Si din ce ai povestit nu cred ca acel pupic nu a fost fals. Poate ca ea chiar te place, asa cum o placi si tu. Dar tu ar trebui sa faci primul pas si cat mai repede, daca nu o sa se sature sa astepte si o sa treaca mai departe. Sper ca te-am ajutat happy

| snoby a răspuns:

De obicei daca doua persoane de sex opus sunt buni prieteni si exista sentimente macar din partea unei persoane pentru cealalta sansele de a fi impreuna sunt foarte mari. Data viitoare cand te mai pupa pe obraz intreab-o si " Asta pentru ce a fost? " poate afli si un raspuns care sa te linisteasca mai mult.