| Morenaa7272 a întrebat:

La varsta de 7 ani, (stiu ca este foarte fragila)..am incercat prima masturbare. Eu nu sunt sigura ca a fost o masturbare pentru ca eu stiu ca masturbarea consta in introducerea unui deget in vagin. Eu nu am introdus nimic, a fost mai mult un masaj cu ajutorul degetului aratator si mijlociu. Acest "masaj" a continuat ani buni, aproape zilnic. Este rau? Imi afecteaza cu ceva viata sexuala? Mentionez ca ma excit mult mai greu decat prietenul meu, el nemasturbandu-se. Si pot garanta asta, nu ma minte. S-a masturbat o singura data la varsta de 13 ani. Se excita foarte usor.iar eu foarte greu ( nu inseamna ca niciodata, dar clar mai greu ca el ) mentionez nu am introdus niciodata degetul

23 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, pentru că devine o obsesie şi astfel îţi va scădea pofta de relaţii intime, astfel excitându-te mai greu.

| consilierultau001 a răspuns:

Nu este raui ce faci dincontra este chiar bine, asta te face sa te relaxezi si sa uiti temporar de probleme, de ce nu incefrci sa faci sex? te-ar ajut mai mult si pe plan psihic si hormonal

| Morenaa7272 explică (pentru consilierultau001):

Pai ne-am propus sa mai asteptam un an..deci sigur nu imi afecteaza viata sexuala in viitor si sigur nu e unul din motivele pentru care ma excit greu?

| consilierultau001 a răspuns:

Rectific... nu am vazut varsta sa nu faci sex

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda sigur o singura data la 13 ani rolling on the floor

| Morenaa7272 explică (pentru suntserios):

NU are 13 ani! Atunci a incercat prima si ultima data! Nu avem 7 si 13 ani, cum am mai mentionat odata!

| suntserios a răspuns (pentru Morenaa7272):

Nici nu am zis ca are 13 ani, eu doar radeam ca tu chiar crezi ca s-a masturbat doar odata in viata la 13 ani

| Morenaa7272 explică (pentru suntserios):

Il cunosc de 4 ani, avem o relatie de 13 luni...nu cred ca m-ar minti. Exista si cazuri de genul

| Azµre a răspuns:

E clar te-ai stricat de tot

| Morenaa7272 explică (pentru Azµre):

Asta ce inseamna? Cu ce imi va afecta viata sexuala?

| Azµre a răspuns (pentru Morenaa7272):

Masturbarea la vârste fragede duce la obsesie și la devieri de comportament.
Drept dovădă dacă te întreb acum dacă te-ai mai masturbat sau te masturbezi răspunsul o să fie da, deci prin urmare a devenit o obsesie să faci acest lucru. Mai târziu vei prefera masturbarea în locul sexului, deoarece vei ajunge mai repede la un orgasm masturbându-te decât să faci sex. Asta o să vezi pe parcurs să numai zic de scăderea poftei pentru sex cu un bărbat.
E viața ta faci ce vrei cu ea. Dar dacă nu te lași acum de sportul acesta mai târziu o să ai probleme serioase.

| Morenaa7272 explică (pentru Azµre):

Mulltumesc mult!

| Foxyyyy a răspuns:

Nu iti va afecta cu nimic viata sexuala, stai linistita.E normal sa te exciti mai greu decat prietenul tau, baietii se excita mult mai repede.

| Morenaa7272 explică (pentru Foxyyyy):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| BSwwatch a răspuns:

Nu te teme, esti doar bolnava psihic!

| detty24 a răspuns:

7 si 13 ani... Hai sa va dau un sfat util, ia-ti mana de pe uratica du-te in baie spala-te pe maina si dupa ce s-au uscat bine pune-le pe CARTE tongue

| Morenaa7272 explică (pentru detty24):

La 7 ani eu am incercat prima oara si el la 13! Nu inseamna ca acum avem 7 si 13 ani! Gandeste logic si citeste inca odata! happy

| cametome7 a răspuns:

Sall
Da tot masturbare este insa de la o varsta atat de frageda.Eu am m-am masturbat de la 5-6 ani eram foarte mic si curios dar totusi eu sunt baiat
nu cred ca ar putea sa te afecteze
Bafta

| DeeaBear a răspuns:

Pai in primul rand atunci cand te masturbezi des te cunosti pe tine MULT MAI BINE si stii ce iti place. Partenerul tau probabil nu iti cunoaste corpul asa bine, iar tu o faci din moment ce te masturbezi asa des. De aceea ii este greu sa te excite. Deoarece nu l-ai lasat pe el sa caute si sa descopere. Ai facut-o tu singura si el nu stie CUM sa faca ceea ce tie iti place tongue cel putin nu asa cum o faci tu. Si de asemenea dupa parerea mea corpul devine obisnuit cu acel gen de placeri fiziologice. Motiv pentru care nu simti aceleasi atingeri cu aceeasi intensitate. Sper ca te-am ajutat :3

| Morenaa7272 explică:

Ce?

| Alexandra_Stefanya_1995 a răspuns:

Nu iti afecteaza viata sexoala deloc masturbarea incepe de la o varsta fragila