| pizzarriba a întrebat:

Eu si iubitul meu ne-am masturbat reciproc si pe penisul acestuia a ramas putina sperma care s-a uscat intre timp.
Dupa 3 ore de la acest incident am decis sa ne ducem acasa si i-am atins penisul fff putin cu varful degetului aratator pentru ca voiam sa vad cum se simte sperma uscata.
Vreau sa stiu daca exista riscul de a ramane insarcinata daca mi-am introdus degetul acela in vagin, insa doresc sa mentionez ca dupa ce i-am atins penisul am atins si alte suprafete de exemplu geaca, parul, hainele, usa, interfon, balustrada si asa mai departe.
Tin sa mentionez ca mai erau 5 zile pana la ovulatie

Răspuns Câştigător
| An89 a răspuns:

Nu, dacă sperma este uscată, nu mai este activa și nu există riscul de a rămâne însărcinată.

| pizzarriba explică (pentru An89):

Dupa ce am atins o mie nu mi s-a parut ca aveam ceva pe mana, dar tot ma framanata gandurile

| pizzarriba explică (pentru An89):

Eu nu aveam nimic pe maini dupa ce am atins o dar totusi ma tot gandesc

| DaniGl a răspuns (pentru pizzarriba):

Nu există nici o șansă să rămâi însărcinată.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitate de formare a sarcinii 0 (ZERO)
Probabilitate de formare a sarcinii este tot 0 (ZERO)

| Emilian65 a răspuns:

Daca sperma era uscata, nu poti sa ramai gravida.