| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! M-a rugat o prietena care nu are cont sa intreb un detaliu destul de intim.Deci in urma unui contact sexual, s-a rupt prezervativul iar sperma toata i-a ramas inauntru.Ideea e ca ea este in ultima zi de ciclu menstrual.Sunt sanse mari sa ramana insarcinata?

4 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

În jur de 104%.

| Craiovamax a răspuns:

Da Raluca, ai ramas insarcinata! Cum il va chema pe copil te-ai gandit? Ps: pe acest site sunt si oameni maturi, nu doar copii aiuriti, chiar credeti ca scuza asta ca prietenul/prietena mea care nu are cont m-a rugat sa va intreb chiar tine?! Adica logic vorbind daca ar avea probleme ea ar fi mai interesata sa afle raspunsul si al doilea lucru: indiferent cat de bun tie prietenul/prietena nu iti da atatea detalii despre ce s-a intamplat.Ca o ultima intrebare:de unde stii ca toata sperma a ramas inauntru? Poate o parte s-a scurs sau a inghitit-o chiar happy O zi buna sa aveti si fi-ti sinceri, nu va da nimeni in caphappy

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca incidentul s-a petrecut in ultima zi a ciclului menstrual sau altfel spus in preziua menstruatiei, NU EXISTA posibilitate de a se forma o sarcina. Poate fi linistita deoarece este 100%garantat ca in ultimele cateva zile (4-5 de obicei) se poate face sex cu ejaculare in vagin.Nu are rost sa se streseze daca din vreun anumit motiv ar intarzia chiar cateva zile menstruatia.Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat