| anonim0095 a întrebat:

Ma scuzati de intrebare, dar am o nelamurire. O femeie nu ramane insarcinata daca nu isi da drumu si barbatul isi da drumu? Si daca isi da drumu si femeia in acelasi timp, doar asa poate ramane insarcinata? Astept raspunsuri. FUNDA!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Oragsmul femeii nu are absolut nici o legatura cu sarcina. Riscul de sarcina este absolut egal daca femeia are sau nu orgasm. femeia ramane insarcinata daca este in perioada fertila (in medie zilele 12-16 ale ciclului menstrual sau cu 3 zile inainte si cu 5 zile dupa o ovulatie certificata prin test de ovulatie) si daca in vaginul sau pe vulva ei ajung spermatozoizi (din sperma sau lichidul preejaculator al barbatului). Nu conteaza daca sau cand are femeia orgams.

| zob79 a răspuns (pentru Brigaela):

Cit de frumoasa esti, brighi laughing

| NOname a răspuns (pentru zob79):

Este! Ești invidios?

Du-te și troll-eaza pe altcineva sau mai bine cere-ți suspendarea!

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Anonim0095, cum ți-a spus și Brigaela, orgasmul femeii sau lipsa lui nu are nici o legătură cu apariția sarcinii.

| mona a răspuns:

Din moment ce barbatul isi da drumul sansa de a ramane insarcinata e mare dar cand isi dau drumul amandoi sansa e si mai mare ca ea sa ramana insarcinata

| December a răspuns:

Daca barbatul isi da drumul in ea, poate ramane insarcina cu sanse foarte mari, indiferent daca ea isi da drumul sau nu.

| Cleopa a răspuns:

? de unde ai auzit asta? nu are nimic de a face orgasmul femeii cu sarcina. daca un barbat isi da drumul si e viril, bebe e gata...

| anonim0095 explică (pentru Cleopa):

Ma scuzati pentru postare. Eu stia aceasta chestie, dar am pus un pariu cu cineva care ma contrazicea. Si normal, a pierdut pariul! Multumesc!

| sarpele05 a răspuns:

Cum isi da femeia drumul?