| FataFaraNume_1841 a întrebat:

Mai demul m-a placut un baiat 2 ani si eu nu l-am placut. Intre timp m-am mutat de la scoala la care eram. Inainte sa plec a inceput sa imi placa de el. Acum am aflat numarul lui de telefon si am rugat o colega sa-l sune si sa-l intrebe daca ma mai place. El i-a zis ca inca mai simte putim pentru mine, dar acum o place pe fosta cea mai buna prietena a mea pentru ca e la aceeasi scoala cu el. I-a mai zis ca nu ma mai place pentru ca, cu mine nu mai poate avea o relatie deoarece nu mai sunt la aceeasi scoala cu el. El i-a mai zis ca o place pe Carla (fosta mea cea mai buna prietena) pentru ca e desteapta(ca si mine) si draguta(si eu). Nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| RimePeHartie a răspuns:

Cauti altu. sunt o multime de baieti in lumea asta, nu te opri doar la unu. Daca spune ca nu poate fi cu tine deoarece numai esti la scl la care este si el inseamna ca el vrea o relatie doar la scl. Poate se plictiseste la scl si vrea o prietena cu care sa stea doar in pauze. Daca o place pe Carla iti spun eu ca nu o sa reziste mult impreuna, acum a vnt vacanta si nu prea o sa se mai vada. Succes!

| NimenixD a răspuns:

Şi dacă nu mai sunteţi amândoi în aceeaşi şcoală, ce? laughing. Nu contează unde învăţaţi. Poate că ar trebui să vorbeşti chiar tu cu el, nu prietena ta. Dacă nu merge, gândeşte-te că nu se termină lumea dacă nu vei fi cu el >; d<

| Dizz a răspuns:

Uitee... Nu contează că nu eşti la aceeaşi şcoală cu el =], Asta e doar o scuză happy. Pentru început... Trebuie să începi să vorbeşti cu el... Diferite subiecte, să vadă că îi eşti aproape mereu etc. [ înaintea unei relaţii trebuie să îţi câştige încrederea şi tu lui de asemenea ]. Uhm. Zici că eşti egală cu Carla big grin. Totuşi dovedeşte`i printr`un fel sau altul că eşti mult mai bună că ea. Dacă a simţit ceva pentru tine şi a zis că mai simte puţin. Crede`mă! E foarte simplu să revină un sentiment puternic happy. Sper că te-am putut ajuta. Take care :*!