| OsimplaFata21 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia 2 zile! E posibil sa fiu insarcinata daca am facut sex protejat iar el nici nu a apucat sa isi dea drumul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca nu ai aflat pana acum un fapt cat se poate de adevarat si anume ca si in cazul celor mai bine reglate cicluri menstruale, din cand in cand apar mici dereglari si abateri de la lungimea obisnuta cu +/- 2-3 zile. Uneori chiar si mai mult. Si nu din cauza ca ar exista o sarcina, ci pur si simplu din cauza unor mici dereglari ale a ctivitatii hormonale. Si in cazul prezentat se intampla exact acelasi lucru fiindca in cazul tau formrea srcinii este practic IMPOSIBILA in conditiile in care au fost intretinute actele sexuale. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, stai linistita

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil.