| biabianca17 a întrebat:

Buna TPU. Mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni impreuna cu partenerul meu. (folosim prezervativ). M-am ingrasat foarte mult in utlima luna si am dureri de burta in partea dreapta jos. Mi-a venit ciclul regulat, dar sunt foarte paranoica. Daca este o sângerare in sarcina? (Nu s-a rupt niciodata prezervativul).

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa și tu un test și nu mai ești paranoica

| Violleta2022 a răspuns:

Ingrasatul este categoric NUMAI de la mancare, ca sexul NU ingrasa si cum ati folosit intotdeauna prezervativ, este imposibil sa fii gravida.

Durerile de burta jos pot avea cauze variate: de la infectii vaginale sau urinare, la trompe inflamate, ovare polichistice, fibroame uterine sau chiar tumori.

Ai nevoie sa mergi la medic, sa-ti faci investigatii medicale amanuntite pentru a afla de unde provine acea durere.

Sanatate multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un test de sarcina că să fii mai liniștită.

| Robert2526 a răspuns:

Mai bine te-ai apuca de sport si ai manca mai putine prostii. Daca esti asa de paranoica, in mod evident ar trebui sa lasi si sexul pentru o perioada, pur si simplu e evident ca inca nu esti pregatita pentru asta

| biabianca17 explică (pentru Robert2526):

Fac sport, mananc sanatos si metabolismul meu nu m-a lasat sa ma ingras niciodata! O sa fac o pauza. Multumesc frumos!

| biabianca17 explică:

Imi vine menstruatia la sfarsitul lunii.

| Andree2005 a răspuns:

Dacă prezervativul nu s-a rupt nu ai cum sa fii însărcinată laughing bine e sa îl verificați mereu, oricum?