| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... Nu stiu daca careva dintre voi si-a batut capul cu o asemenea problema... sau poate chiar vi s-a intamplat si voua.

Deci, am un iubit de 6 luni, 3 luni a fost plecat in Anglia si s-a intors acum o saptamana. Am fost cuminte in tot acest timp,dar inainte cu o saptamana sa vina el,m-am indragostit de un alt baiat. Prietenul meu e foarte dificil,ma iubeste, dar nu e baiatul pe care mi l-as dori eu, adica fac comparatie intre ei si cel de care m-am indragostit e asa cum vreau eu. Vorbesc cu el zilnic, are si el o problema in dragoste, are o prietena de 2 ani cu care se tot cearta si se despart, mi-a spus ca nu o mai iubeste, dar nu stiu ce sa cred [ oricum acum sunt despartiti dar se mai intalnesc din cand in cand ]... Ce sa fac?happy Sunt extrem de indragostita de baiatul acesta, dar inca mai tin la fostul....Help me please happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Singurul lucru pe care îl mai poți face acum este să-ți pui ordine în sentimente, nu alerga după doi iepuri că ai să rămâi cu buza umflată.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Daca te-ai indragostit inseamna ca nu mai simti mai nimic[probabil obisnuinta]pentru prietenul tau, ti-as zice sa te cuplezi cu cel de care esti indragostita dar trebuie sa fi sigura de sentimentele lui mai ales ca inca se considera ca are prietena

| Roxana121 a răspuns:

Uneori crezi kai mai bine frumusetea la un baiat, iar cu timpu realizezi ca nu-i chiar asa.Incearca sa intelegi cine iti e mai drag sufletului tau, gandeste-te cine din ei nu te va lasa intro situatie penibila.

| Diiiidi a răspuns:

Scrie pe o foaie defectele si calitatile fiecaruia.Vezi care are mai mult.Sau mediteaza o jumatate de ora si gandeste-te care ar fi mipotrivit, fa ce iti spune inima!:*Bafta

| MrSoapte a răspuns:

Ok...tipu care are o "problema" de 2 ani, sunt 97% ca minte! Asta e minciuna standard pe care o folosim noi, barbatii, ca sa ajungem la cearceaf cu alta mandra! Si eu le abuream spunandu-le ca am o relatie, dar nu merge...ca o sa ne despartim, bla bla bla! Niste minciuni! Tu iti bagi singura in cap ideea ca esti indragostita, pentru ca ti-a turnat ala vrajeala si ti-a bubuit capu`! Daca ai stat 3 luni si l-ai asteptat pe omu` din Anglia, cred ca asta spune multe despre sentimentele tale! AM ZIS!

| LoveYouR a răspuns:

Eu zic sa purtati o discutie tu si fostul, si sa-i explici ca sentimentele s-au racit de cand el a plecat, si ca daca el nu ti-a fost aproape s-a stins flacara care era la inceput etc. Si ii poti zice si ca intre timp te-ai atasat de altcineva...eu sunt sigura ca va intelege.Mult succes! happy :*

| Medicinallx3 a răspuns:

Dacă încă ţineai la fostul nu te îndrăgosteai de celălalt. Eu îţi zic să îţi iei inima în dinţi şi săi spui totul fostului, dacă chiar ţine la tine ar trebui să te înţeleagă. Chiar dacă o să fie greu, dupa aia o să ai mustrări de conştiinţă. Apoi îi spui băiatului cu iubită că simţi ceva pentru el... Apoi ar trebui să te descurci.
Sper că te-am ajutat love struck.