| Elide a întrebat:

nu știu de ce mi se întâmpla chestia asta că atunci când mă îndrăgostesc nu mai am pofta de mâncare si slăbesc foarte ușor vouă vi de întâmpla la fel?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E normal miha se elibereaza dopamina, serotina astea fac sa scada pofta de mancare, cam da

Răspuns utilizator avertizat
| Elide explică (pentru falocrat):

laughing

| adrianomustafa a răspuns (pentru Elide):

Cred ca e normal lucru astalaughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie atunci cand mananc omizi : simt fluturi in stomac.winking happy tongue

| Elide explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Am înțeles laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dopamina, Serotonina, Vax Albina; gandirea ta inconstienta se concentreaza pe "decodificarea" mesajelor nonverbale care te pun in postura de a fi atrasa de persoana de care ai impresia ca esti indragostita. Surplusul de Dopamina si Serotonina apar atunci cand in mod inconstient este necesar ca durerea concreta sa poata fi atenuata