| Elide a întrebat:

nu știu de ce mi se întâmpla chestia asta că atunci când mă îndrăgostesc nu mai am pofta de mâncare si slăbesc foarte ușor vouă vi de întâmpla la fel?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E normal miha se elibereaza dopamina, serotina astea fac sa scada pofta de mancare, cam da

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie atunci cand mananc omizi : simt fluturi in stomac.winking happy tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Dopamina, Serotonina, Vax Albina; gandirea ta inconstienta se concentreaza pe "decodificarea" mesajelor nonverbale care te pun in postura de a fi atrasa de persoana de care ai impresia ca esti indragostita. Surplusul de Dopamina si Serotonina apar atunci cand in mod inconstient este necesar ca durerea concreta sa poata fi atenuata

Răspuns utilizator avertizat