| floringabor a întrebat:

Nu stiu la ce categorie s-ar incadra aceasta intrebare; dar cum femeia trebuie sa il atraga pe barbat cu frumusetea ei ca sa o iubeasca, m-am gandit ca cel mai bine se incadreaza aceasta intrebare in categoria de dragoste. Cum se scrie cuvantul care inseamna frumuste atragatoare? "Sexi" sau "Sexy"? Dupa cum se pronunta, eu cred ca corect este "sexy"; dar intreb pentru ca am vazut pe internet ca unii scriu "sexi" si "unii "sexy". Din cauza ca sunt care scriu si cu "i" si cu "y" as vrea sa vad cum este scris pe ceva imbracaminte sau incaltaminte

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Sexy este varianta corecta.

2 răspunsuri:
| floringabor explică:

Chiar dupa ce am primit raspunsul de la doi membri, am vazut pe antena stars o emisiune la care era scris "sexy" in partea de jos a ecranului, dar nu am declarat castigatorul pentru ca m-am gandit ca primesc de la altii un raspun doveditor. Nemaiprimind niciun raspus si fiind ambele raspunsuri corecte, declar castigator pe cel ce a raspuns cel mai rapid

| Alexandar19947890rfdsaewrthjklpoiugvcazerytiop06nu a răspuns:

Buna, corect se scrie sexy...