| Ianiscristea44 a întrebat:

O sa va dau putin backstory. Deci am inceput de la o varsta frageda sa ma masturbez (10-11 ani) Nu mai stiu sigur cum am descoperit-o dar din cauza asta cred ca mi-am stricat intr-un fel penisul. Acum am 17 ani am lasat-o mai moale de cateva sapt dar am niste probleme greu de mentionat. Si anume: penisul meu in stare erecta este indreptat spre mine ca un turn daca pot sa zic asa, usor indoit si se lasa greu la orizontala (in cazul unei penetrari ma refer), si mai am o problema mare. De fiecare data cand o fata sta pe mine sau ma saruta mi se scoala f usor. Si nu numai atat, pe langa durata deosebit de scurta a erectiei, penisul meu ejaculeaza daca pot sa zic asa un lichid. Am citit despre lichidul preejaculator dar sunt sigur ca pe langa ala sunt si spermatozoizi si mi se scoala des in medie de 10-15 ori pe zi avand in vedere cat stau cu iubita mea si cat ne sarutam. In fine, de 2 zile mie imi amortesc la un moment dat testiculele din cauza (cred eu) ejacularii sau scularii dese si tot ce vreau eu sa repar este rezistenta asta la saruturi sau la lucruri legate de fete pur si simplu vreau sa mi se scoale sau macar sa nu mai ejaculeze asa usor sau cel putin asa des. Am cum sa repar sau este o problema mai grava?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Msturbarea nu afectează penisul. Tu nu ai nici o problema reala, e normal tot ce ti se intampla. Daca tot te masturbezi, exerseaza autocontrolul la fiecare episod, nu ejacula mai repede de 30-40 de minute, invata cum te poti abtine.

| Ianiscristea44 explică (pentru Brigaela):

Si cu durerea de testicule? De 2 zile de cand am iubita ma dor sau imi amortesc dupa multe erectii?

| Brigaela a răspuns (pentru Ianiscristea44):

Daca esti excitat multa vreme, e normal sa te doara testiculele, nu e nici o problema si nici un risc. Doar un disconfort minor

| mihai69 a răspuns:

Tot ce ai descris mai sus sunt reacții perfect naturale și normale. În afară de o ușoară psihoză, nu e nimic în neregulă cu tine!
Lasă teama și trăiește clipa!