| anonim_4396 a întrebat:

TpU. O sa va pun 2-3 intrebari simple, importante pentru mine, si va rog sa nu radeti...happy
1. Daca ramane sperma pe cada de la cineva.(tata, sau fratele meu de ex) pe cada, iar eu o clatesc si dupa ma spal in acea cada, exista sanse sa raman insarcinata?
2. Poate curge lichide din clitoris?
Precizari: am 13 ani, ultima menstra m-a tinut 7 zile, fiind normala, la data de 5.02. 2015 s-a terminat, sunt virgina deci m-am masturbat cu degetul in vagin(doar cu unul) dar m-am uitat in oglinda si nu e perforat nimic.
Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Nu, nimeni nu a ramas niciodata insarcinata. In plus, cu siguranta toti cei care folosesc cada o spala dupa utilizare, asa cum trebuie.
2. Nu din clitoris, dar de pe vulva si din vagin.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1. Absolut nici o posibilitate. Spermatozoizii mor in contact cu aerul si apa. 2. Din clitoris nu poate curge nimic, insa poate curge din vaginul tau a carei deschidere este in/sub clitoris. Masturbarea cu degetul nu afecteaza integritatea himenului deci ramai in continuare virgina pana atunci cand vei fi penetrata cu un penis printrun raport sexual real.

| Purec a răspuns (pentru corbulalbrosu):

"1. Absolut nici o posibilitate. Spermatozoizii mor in contact cu aerul si apa."

Spermatozoizi chiar o duc bine in cada, prefera mediile calde si umede, chiar o duc cateva ore bune in cada, iar in contact cu aerul, mor doar daca se sinucid, in realitate ei traiesc cam cat dureaza sa se usuce happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Purec):

"Expusa la aer, pe o suprafata rece sau haine, de exemplu, sperma moare de obicei in cateva minute" Extras din materiualul:http://www.suntgravida.ro/......zilor-6143 Mai invata poate asa vei reusi sa sa ajungi la nivelul meu de cultura.

| Purec a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Consulta site-uri serioase, nu prostii. Crede-ma, spermatozoizii nu mor nici in contact cu aerul, si cu atat mai putin in contact cu apa happy Iti poate confirma Brigaela, daca o intrebi, ca am dreptate, dar te iert.

| Alcyon a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Lol

| SkyPilot a răspuns:

Voi nu spalati cada dupa ce o folositi? Mai ales daca o folositi pentru alte scopuri decat cele pentru care a fost facuta happy
In scenariul pe care il descrii, sansele de a ramane sunt ultraminuscule. Nu sunt chiar zero cum afirma unii, dar trebuie sa faci eforturi serioase de imaginatie ca sa gasesti un mod in care s-ar putea intampla. Ar trebui sa te freci foate insistent cu partile intime de cada ca sa se intample asa ceva, sau sa te masturbezi dupa ce ai dat cu mana prin cada. Daca te masturbezi in cada, ai grija sa speli bine inainte degetele pe care le folosesti happy
Din clitoris nu curge nimic happy
Poti sa ramai gravida si virgina fiind.

| LoveStoryLoveYou a răspuns (pentru SkyPilot):

Eu spal cada dupa ce o folosesc/inainte sa o folosesc. N-am spus ca tata/fratele meu face asa ceva.laughing Doar eram curioasa. Daca-as putea ramane insarcinata, daca s-ar afla spermatozoizi in cada dupa spalarea eihappy Si multumesc de raspunsuri.

| Felys a răspuns:

Spermatozoizii in contact cu apa mor, deci nu sunt posibile asemenea accidente

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Tata nu face astalaughing Am dat exemplu. Eram doar curioasa. ADICA nu stiu sigur, desi nu credlaughing Nu eram sigura. Ms pentru raspunsuri oricumbig grin

| GhostForest a răspuns:

Daca te vei masturba cu sticla de Garone vei scapa de sarcina.