| trixie13 a întrebat:

Buna TPU.Pana acum am avut doi prieteni. Unul mai mare caruia ii spunem n si unul mai mic cu doua saptamani caruia ii spunem b.Cu n am fost 1 luna si cu b 3.Cand am fost cu n, era vara, ne intelegeam super.Si inainte sa imi ceara prietenia eram cei mai buni preiteni.Cu b am fost 3 luni. dar sincera sa fiu doar o saptamana am fos pe buna.Imi era naspa sa ii dau papucii.ca na era mai mic. Pur si simplu eu il consideram un amic nu bf'ul meu.De curand N a aflat ca ma mut si a avut o reactie super ciudata.Incepea sa imi spuna chestii ca ii naspa, ca o sa ma obisnuesc greu etc. Mi'a spus ca daca tot plec sa ne impacam sa nu ramanem certati.Cand vorbesc cu el pe mess imi trimite pupici si :X si cand suntem fata in fata ne certam
Dar stiti ce e ciudat cu b, ma intelegeam super bine si el inca ma mai place dar eu nu sunt intresata de el.Cu n e altceva...nu inteleg de ce.De fiecare data cand il vad pe b nu simt nimic special, de fiecare data cand imi scrie simt ca imi scrie o oarecare persoana. Dar cand imi scrie n sau cand il vad inima imi zboara din pieptsad. Ce sa fac? Vreau sa fim din nou prieteni! De ce de b nu vreau sa aud si de n abia astept sa aud... Oare inca il mai iubesc?

Răspuns Câştigător
| aliybella a răspuns:

Pentru ca N e indiferent si iti da foc te enerveaza dar iti place la nebunie asta, iar B e mai catelus, se poarta frumos ceea ce te face sa nu fii interesata de el. In situatia ta ne aflam cam majoriatea fetelor, pentru ca ne atrag genu de tip N. Eu zic sa te impaci cu el dar o relatie serioasa nu o sa ai cu el, tot timpul o sa fie cearta o sa te enervezi iar el nu o sa-ti arate niciodata ce simte pentru tine si o sa te dispere chestia asta. Deci gaseste ceva intre N si B pentru ca o sa ajungi intr-un final ranita de N crede-ma

2 răspunsuri:
| Thesamegirl a răspuns:

Este acea melodie a lui Andra- Colt de suflet. "Dar daca tu nu mai simti nimic.de ce iti sta gandul la el?"
Eu una, zic sa reflectezi asupra acestei situatii, deoarece este pacat sa il lasi sa iti scape printre degete persoana cu care ti-ai putea intemeia o relatie bazata pe iubire si incredere.
Gandeste la rece, doar tu cu tine, sa nu te poata influenta nimeni, exact ceea ce simti, aia sa faci!
Sper ca te-am putut ajuta...

| qwert_6126 a răspuns:

Normal. astfel de reactii si sentimente. inseamna ca inca il placi... Dar daca va certati mereu. poate ar fi bine sa treci peste.