| Meowly1 a întrebat:

Pe 18 septembrie am avut un contact mai intim cu prietenul meu (l-am masturbat) si dupa 30 minute mi-am bagat degetul in vagin cu lichid preejaculator (nu stiu daca era uscat)era a 3 zi de ciclu iar eu ciclul il am de 22-23 zile de obicei. Acum a intarziat ciclul cu 5 zile! Nu inteleg de ce! Sunt insarcinata? Ma dor sanii si parca mi se maresc, am dureri mari de spate si burta dar nu sunt ca la menstruatie. Am si scurgeri vaginale in fiecare zi aproape in fiecare ora sunt uda... cine ma ajuta?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul tau menstrual are INTOTDEAUNA/MEREU lungimea de 22 -23 de zile intre 2 menstruatii (intre prima zi a fiecareia)?
Chiar si DACA, ciclul tau menstrual este de tipul NEREGULAT si in acel caz cea de a 3-a zi a ciclului menstrual este in proportie de peste 99% o zi INFERTILA astfel posibilitatea de a se forma sarcina este de SUB 1% chiar si in cazul in care SPERMA ajunge /este EJACULATA in vagin. Deci chiar si daca ciclul menstrual are o lungimea de numai 22 -23 de zile, in a 3-a zi a sa, este atat teoretic cat si practic IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina.
Iar in legatura cu cazul tau, se poate aprecia/presupune ca in proportie de 99% degetul tau nu mai avea SPERMA pe el, sau daca cumva a mai existat si dupa 30 de minute putinaSPERMA pe degetele tale, SPERMA respectiva era deja de mult USCATA si SPERMATOZOIZII erau morti in mod cert/sigur in momentul in care tu ti-ai bagat degetele IN VAGIN si ti-ai masturbat zdiputa intravaginal.
Se poate doar sa presupun ca aceasta asa zisa ''intarziere'' de 5 zile a pornirii menstruatiei, se datoreaza pur si simplu faptului ca ciclul tau menstrual este NEREGULAT si exact din acest motiv au aparut semnele specifice simptomelor PREMENSTRUALE asa cum ai afirmat : ''am dureri de sani, greata, dureri de spate si burta. Scurgeri vaginale in fiecare ora aproape, mereu ma simt uda acolo... (nu ai spus UNDE? thinking )
In concluzie, se poate aprecia ca SANGERAREA MENSTRUALA va porni NEGRESIT in zilele urmatoare fiindca este cu totul IMPOSIBIL sa fii insarcinata in acest moment. Multa sanatate!

| Goete a răspuns:

Cat timp l-ai masturbat pana s-a terminat?

| Teo29 a răspuns:

Trebuie mai multa atentie pe viitor la jocuri de genul.

Fa un test de sarcina peste 2 sapt.

Mergi la ginecolog, s-ar putea sa ai BTS, de ai scurgerile astea.

| Meowly1 explică (pentru Teo29):

Hey, deci azi dimineata am facut un test. Si dupa 5 minute o linie abia se vedea si parca a mai aparut o linie foaarte deschisa (poate mi se parea) care dupa a disparut complet. Poate sunt prea speriata si am doar iluzii... Ps deja a 6 zi imi intarzie ciclul

| Teo29 a răspuns (pentru Meowly1):

Mergi si la ginecolog, poate ai o boala cu transmitere sexuala