| delpiero1233 a întrebat:

pe data de 11/11/2016 am avut parte de un sex anal neprotejat cu prietena mea, pe data de 12/11/2016 mi-a spus ca urineaza frecvent are usturimi si un pic de sange de o alta culoare. Am citit pe internet ca exista o anume sangerare de implantare, intrebarea mea ii? Are legatura cu o sarcina nedorita sau poate sa fie o infectie? Tin sa mentionez ca luna trecuta pe data de 20/10/2016 am avut parte de un act sexual de acelasi fel iar dupa cateva zile in urma, prietena mea, a avut parte de aceeasi problema, urinare frecventa cu usturimi si putin sange. Sangerarea de implantare poate sa fie de 2 ori pe luna? Am citit pe internet ca apare doar o singura data inainte cu cateva zile de menstruatie si dureaza foarte putin, tin sa mentionez ca iubitei mele trebuie sa-i vina menstruatie pe data de 14-15-16 in fiecare luna, iar pe internet am citit ca sangerarea de implantare apare cu cateva zile inainte de menstruatie (noi fiind pe 12/11/2016), ma scuza-ti ca nu sunt coerent, insa sunt putin stresat, iubita mea mi-a mai spus ca sangerarea o are la final dupa ce a urinat, iar sangerea ii foarte foarte putina si ii din acelasi orificiu cu urina. Va rog, fara batjocura, astept un raspuns cat mai clar! Rapid va rog!

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sarcinile nu se implanteaza nici in anus (deci nu pot aparea prin sex anal), nici in vezica urinara (deci sangerarea nu are de ce sa fie urinara, ea trebuie sa fie vaginala)

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca in urma unui sex anal sa se produca o sarcina este infima sau aproape imposibila. Nidatia se realizeaza doar in cazul in care ovulul a fost fecundat de catre un spermatozoid ajuns in uter din VAGIN nu si din ANUS. Urinarea frecventa si usturimea cat si acea sangerare reclamate de partenera ta se pot datora unei infectii urogenitale care poate avea o legatura doar colaterala cu sexul anal. Infectia urinara putand sa provina de la atingerea penisul si/sau a palmelor de zona vulvogenitala in timpul si dupa terminarea sexului anal. Natura infectiei urinare poate fi determinata doar de catre un medic ginecolog pe baza analizarii secretie vaginale a prietenei tale. Tot acesta poate determina si natura acelei sangerari suspecte. Sanatate!

| minrest a răspuns:

Ce crezi tu ca inseamna sintagma asta ''sex anal''?

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca ati facut sex anal (adica in anus), nu are cum sa fie vorba de sarcina. Anusul si vaginul sunt doua cavitati complet diferite. Sperma din anus nu va ajunge niciodata in vagin. Cel mai probabil este vorba de o infectie urinara, daca spui ca urineaza des si sangerarea este din acelasi orificiu cu urina care este uretra si nu vaginul. Din nou, uretra este o cavitate complet diferita fata de vagin.

Sangerarea de implantare nu apare chiar atat de repede, iar urinarea deasa in cazul unei sarcini apare mult mai tarziu.

Inainte sa va apucati de sex, uitati-va si voi putin la anatomia umana, vedeti care naiba sunt cavitatile si unde intra penisul. Vaginul (cavitatea prin care are loc implantarea), uretra (organul care conduce urina spre exteriorul corpului) si anusul (orificiul care contine fecalele) sunt trei parti cavitati complet diferite fara legatura una cu cealalta. Ce este intr-o parte nu va ajunge in cealalta. Urina nu ajunge in vagin cum nu ajunge nici in anus, fecalele nu ajung in uretra cum nu ajung nici in vagin, iar copilul nu se implanteaza nici in anus, nici in uretra. Prin urmare orice intra intra intr-unul din orificiile astea, ramane acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o pe prietena ta, pe tine te mai doare fundul sau esti ok? Ti-a bagat doar cateva degete sau tot pumnul?

| kandaraki a răspuns:

Un raspuns cat mai clar - ESTI PROST

| minrest a răspuns (pentru kandaraki):

1. Omul nu a intrebat daca e prost, asa ca nu esti la obiect. 2. Important e ca intreaba. Cine intreaba invata, prosti cu adevarat sunt cei care nu intreaba, considerand ca stiu.

| kandaraki a răspuns (pentru minrest):

1. omull daca nu are habar cum se face sex si care sunt modalitatile de protectie, nu are ce face sex. intrebarea postata de el ca odata a facut, a doua oara a facut si are probleme, denota ca habar nu are ce face. de asta si am zis ca e PROST.
2.important e sa invete nu sa intrebe de 10 ori gresind acelasi lucru mereu.

| minrest a răspuns (pentru kandaraki):

Nu zic, dar sexul se face instinctiv, daca era nevoie de inteligenta pentru a face sex, cred ca disparea umanitatea de mult. El nu stie ce inseamna anal, dar foloseste cuvantul fiindca ii place cum suna. Iar la punctul 2, am retinut ideea.

| kandaraki a răspuns (pentru minrest):

Pai iata asa instinctiv dau nastere la asa prosti si de asta sufera societatea si sufera copii care se nasc in urma asa numitor instinctivi. EL nu stie nimic dar instinctiv ii place sa faca sex, negandindu-se la consecinte. De asta si a fost sfatul sa nu mai faca sex

| dinutu98 a răspuns:

Salut. nu are cum sa fie insarcinata din moment ce ati facut anal. si acea sangerarepoate fi de la o infectie.

| PoGoOo a răspuns:

Fra. Tu daca o... in fund... cum dracu sa ramana insarcinata, asta e ceva gen : mi-a inghitit sperma, poate ramane insarcinata?

| delpiero1233 explică (pentru PoGoOo):

Te-ai bagat si tu in discutie.winking

| PoGoOo a răspuns (pentru delpiero1233):

Hai ca o iei si tu in curuletwinking