| IndiferentAnonim a întrebat:

Buna TPU...
problema e ca iubesc o fata din rominia dar eu sunt din moldova si ma iubeste si ea, ne intelegem ft bine dar problema e este o distanta foarte mare intre noi doi si cu toate acestea o iubesc foarte mult si nu as vrea so perd dar nu stiu daca relatia noastra va mai tine inca 3 ani la distanta pina ma duc si eu in rominia.Si va rog foarte mult sa imi dati niste sfaturi pentru aceasta situatie

fundita...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăuu.
Ai doar 14 ani?
Îţi spun din proprie experienţă pentru că şi eu am trecut pe la vârsta aia prin chestii de genul.Trăieşte prezentul şi savurează din plin momentele acestea.Nu te mai gândi şi măcina cu întrebări de genul : 'oare va ţine?'
Ai răbdare.Vei vedea.Asta oricum depinde de voi, de cum vă înţelegeţi, de gândirea voastră! Dar oricum, preţuieşte momentele din prezent.

O zi frumoasă!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Puteti sa va iubiti linistiti pana va trece. Relatia la distanta este o iluzie.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Intalnitiva in mijlocul distantei dintre voi doi!

| IndiferentAnonim explică:

Mai astea sunt pentru adulti dar eu am doar 14 anicrying(((laughing))))

| IndiferentAnonim explică:

Multumesc mult la tori si daca se [poate as vrea mai multe sfaturi pentru a declara unul cistigator dar pina cind am un candidat si este PSG

| Viorel02 a răspuns:

salut. Am un sfat pentru tine! sunt doua variante cu care te pot ajuta ca idee. Prima idee este sa injumatatiti distanta si sa va intalniti ca punt de reper undeva la mijlocul distantei intre tine si ea. Daca nu se poate asta si ea nu este de acord sau zice ca nu poate, ultima varianta e sa-ti ei tu inima in dinti cum se zice asa si trebuie sa te duci la! Daca nu ai posibilitatea asta si vrei sa gandesti positiv evitand esecul mai degraba drama. dai vina pe ghinion!