| TheMusicBoy a întrebat:

Revin cu aceeasi intrebare mai in detaliu! Am 12 ani
. Cred ca imi plac baietii...De ceva vreme cand vad un baiat dragut sau frumusel simt ca si cum m-ar atrage. Va rog fara insulte. As vrea sa cunosc baieti cu aceeasi problema ca si mine dar sunt rusinos. Cum as putea sa intalnesc baieti cu aceeasi problema ca si mine din orasul meu? P.S nici eu nu sunt urat de fel.

15 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ai 12 ani, e varsta la care experimentezi. Daca si la 18 ani o sa iti placa baietii, atunci e altceva.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Au dreptate cei care au postat: la 12 ani inca nu trebuie sa-ti pui problema ce-ti plac: baietii sau fetele sau ambele genuri.
Un singur lucru iti spun: orientarea sexuala nu se schimba. Cei care spun ca se schimba sunt niste neofiti in acest domeniu. Este adevarat ca, in functie de mai multe conditionalitati, bisexualii - cum vrei tu sa zici ca esti -, pot sa-si axeze viata sexuala pe hetero sau homo, in functie si de ce parte sunt mai puternice trasaturile sexuale. Dar dorinta ramane, uneori neimplinita niciodata. Am mai spus ca am cunoscut un barbat care a avut prima relatie cu un alt barbat dupa 50 de ani de viata.

| ywar a răspuns:

Pai da. acum e la moda sa spui ca-ti plac baietii! E kinky sa spui ca esti altfel? Ce identitate sexuala ai tu mai baiete? Ti-a crescut parul la puta? La 12 ani te-ai trezit tu ca-ti plac baietii. Vorbeste despre asta cu parintii tai. De aceea sunt parinti. Scriem de dragul de a scrie...

| TheMusicBoy explică (pentru ywar):

Dar mie imi plac si fetele

| ywar a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Pai daca iti plac fetele, nu poti sa mai spui ca mai ai orientari homo. Stai cuminte si gandeste-te la altceva, mai putin relatii cu fete sau. baieti! Esti la momentul la care iti gasesti orientarea iar pubertatea a inceput sa-ti joace feste. Concentreaza-te mai mult pe invatat.

| giulia283 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Înseamna că eşti bi.

| Doja a răspuns:

Daca iti plac fetele esti in siguranta. De multe ori exista confuzie in adolescenta, dar trece cu timpul.

Din nefericire acum presiunea sociala incepe sa actioneze invers. sa te incurajeze sa fii anormal ca sa fii diferit. Oamenii care te incurajeaza sa faci asta folosesc cuvinte frumoase de genul "toleranta" "acceptare" "diversitate".

Eu zic sa stai linistit. Nici macar nu ai inceput pubertatea cum trebuie. Mai da-i cativa ani pana tragi concluzia ca iti plac baietii.

| TheMusicBoy explică (pentru Doja):

Pubertatea mea a inceput la 10 ani... si chestia cu baietii o am de un an.

| Elinelaaaa a răspuns:

Uite, eu spun sa astepti sa cresti un pic mai mare. sa ajungi la varsta in care vei fi sigur de orientarea ta.
Acum esti confuz si nesigur.

| unomoarecare7 a răspuns:

Nu te supara, insa vrei sa te arate lumea cu degetul pe strada? Sau gandeste-te la parintii tai ce parere vor avea cand o sa afle. Mai bine nu te mai gandi.

| unomoarecare7 a răspuns:

Nu te supara, insa ce crezi ca vor spune parintii tai despre tine, iti zic eu, o sa rupa orice legatura cu tine si te-ar da afara din casa.

| Blablablablablablablablablablablabla a răspuns:

Doamne ferește... Ce au ajuns copiii de 12 anisad

| Daiana177 a răspuns:

E ok daca esti gay sau bi.Nu lua in seama comentariile cu intrebari de genul "ce ar zice parintii tai?".Nu incerca sa te schimbi, iti spun din propria experienta. Daca iti plac si baietii e ok, asta esti tu.Iti sugerez sa nu incerci sa intri in relatii cu baieti inca pentru ca nu o sa te simti pregatit de asta, e diferit fata de o relatie dintre un baiat si o fata.Gandeste-te ca sa fi sigur de ceea ce esti.Nu ai nicio problema.

| TheMusicBoy explică (pentru Daiana177):

Ma "confrunt" cu chestia cu baietii de un an. Deci pot spune ca deja imi plac baietii dar si fetele

| Daiana177 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Da, e perfect normal.Eu sunt lesbiana, prefer sa spun gay si tot ca tine am incercat sa imi revin.Numai dupa un an m-am acceptat si ma simt mult mai bine asa.Esti bisexual, nu e nimic rau in asta