| adelinasprintaru a întrebat:

sa va spun povestea mea daca ii pot spune asa. mie imi place foarte mult de un coleg de clasa pe care l-am placut mai mereu. uneori am avut si eu impresia ca ma place. dar niciodata nu zicea nimic. acum am 15 ani si el la fel. si vrobim foarte mult pe mess prin mesaje mai ales si tot feluri de tampenii. suntem cei mai buni prieteni ne intelegem extraordinar. eu am incercat sa ii mai dau de inteles ca il plac, si cred ca deja stie asta. oricum nu asa e important. zilele trecute am vorbit prin mesaje de la ora 20:00 pana la 23:45 laughing) e destul zic eu :d. in aceasta comvorbire a fost vorba la vrajeala ca dupa ore sa merg la el deoarece nu am unde sa merg ca sunt navetista si nu am unde sa stau daca scapam de 8 amrtie mai devreme. apoi el s-a oferit sa ma duc la el laughing in gluma. apoi am zis ca ma duc numai daca e singura acasa si alte vrajeli laughing oricum totul in gluma, bineinteles. apoi imi spune ca daca vreau sa ma duc la el stiu ce am de facut, adica sex. pnm, era vrajeala laughing apoi am inceput sa vorbim foarte serios pe tema asta. ca daca as vrea sa o facem ca e singur acasa peste doua saptamani. bine am vorbit mai detaliat si i-am spus despre toate riscurile si toate temerile mele... si el ma inteles. a zis ca si lui ii e frica sa nu ramana pe urma cu vreo surpriza dar atata timp cat nu stie nimeni ceea ce urmeaza sa facem si o facem cu cap eu cred ca ar fi totul ok. a zis ca nu ma obliga daca vreau vreau daca nu nu si ma intelege nu e nici o problema. am vorbit foarte deschis pe tema asta si i-am spus ca mi-e putin teama de ce va fi, si el a zis ca si lui ii este teama dar avem o viata si tb sa o traim la maxim. sper sa nu va fi plictisit. totusi voi ce ati face in locul meu? avem 15 ani nu cred ca ar fi o problema varsta, ci urmarile si durerea laughing. un sfat! va rog mult. FUNDOOOI

Răspuns Câştigător
| DragonFLoW a răspuns:

/agree 7h30, pe bune toate raspunsurile care le-ai primit pana la 7h30 ar trebui sa le ignori.
Ma "baieti" cititi cu atentie : 15 ani doar prieteni, totul a inceput dintr-o gluma...
Acum GANDITI!

Daca scopul vostru prin aceste comenturi este sa ajutati la distrugerea unei vieti, atunci v-ati indeplinit scopul.
Doar gandeste-te, Adelina, ce o sa fie dupa asta? Reciteste comment-urile de la a doua ta intrebare ( aceeashi ) si gandeste-te la faptul ca unele cupluri iau decizia de a face sex foarte greu si asta numai dupa ce au ajuns iubiti.

Faptul ca ai pus intrebarea de 2 ori e posibil sa fi speriata de acest fapt?
Ceea ce poate insemna numai ca nu esti pregatita de acest lucru inca...

6 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Asta nu e trăirea vieții la maxim, ci distrugerea ei într-o secundă.
Având doar 15 ani dacă îți începi viața sexuală prezinți risc foarte crescut de a face cancer de col uterin. Nu numai protejarea de sarcină e importantă, și bolile cu transmitere sexuală. Dacă într-adevăr ține la tine ar trebui să știe că te poate nenoroci pe viață dintr-o joacă din-asta de-a voastră. Eu te sfătuiesc să nu o faci.
Auzi la ei, cea mai retardată scuză din lume "Viata trebuie traita la maxim". Da, trebuie trăită, în limitele bunului simț și al normalității, nu rezolvi nimic dacă duci totul la extreme, așteaptă momentul potrivit dacă vrei să te bucuri din plin de viața asta. Altfel, te vei bucura doar un moment după care viața ta va fi distrusă pe veci. Cine mai spune după aceea că viața e făcută să fie trăită la maxim? laughing
Baftă

| Castiel a răspuns:

Da sa o traiti la maximlaughing frumos pretext pe asta nu o stiam pana acum totusi cam slabthinking
De unde stii ca dupa nu te lasa? il cunosti tu asa bine bine bine a ifost impreuna cu el? Nu crezi ca este prea direct adica nici nu sunteti iubiti oficial si gata si faceti sex? Eu zic ca vrea sex si faza cu traitul vietii la maxim este un pretext de **** rau si pana acum cred ca ti-a intrat sub piele,adica vrei s-o faci cu cineva care nu te iubeste si poate sa te lase imediat dupa? si daca tu pui suflet suferi isn't? Adica WTF gata sex din prima ma asteptam la chestii mai slabe adica pana si curvar iaia cocalari tzigani pe care nu ii inghit,si aia la inceput te vrajeste ala al tau cred ca vrea sa experimenteze (doar o teorie) si nu are exp,adica cocalari aia te ia cu iubi etc cu iubirea sa te duca in pat, asta direct, nu are experienta... eu zic sa o lasi balta adica daca nu va iubiti si e doar sex (apropo ai doar 15 ani mai ai muuuult din viata so traiesti la maximrolling on the floor de *** pretextu dar totusi nouthinking ) daca e imi dai mie id-ul lui si il invat chestii mai bunerolling on the floor dar nu las invata daca este **** si se foloseste de fetethinking in fine, ai grija mare eu zic sa nu o faci! Testeazal daca te iubeste asta daca nu vrei sa te lase la scurt timp dupa aceea!

| BellyGiggling a răspuns:

Buna Adelina!:*
Pai parerea mea este sa o faci daca tu chiar il placi si simti astabig grin
Dar protejeazate bine:-s
Cat despre durere nu stiu fiindca nu am incercat acest experimen ca sa ziclaughing
Dar din auzite cand esti cu pers iubita. uiti si de durere si de tot
Succes:*!
fundita acumbig grin?

| Anonima_2658 a răspuns:

smug
-pff.-daca vrei si tu si el, de ce nu!
fa ce crezi ca e mai bine :*

| adelinasprintaru explică:

Am nevoie de parerea voastra!

| adelinasprintaru explică:

Pai am vorbit si despre chestia asta. a zis ca oricum nu ne casatorim dupa, dar o sa fim al fel de buni prieteni ca acum. adica daca e sa o facem sa ne dorim amandoi al fel de tare si sa nu traga numai el. am vorbit si despre asta. nu stiu. acum ce parere mai dati laughing?