| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana trecuta un baiat din lista mea de prieteni de pe fb s-a bagat in seama cu mine pe chat. Am tot inceput sa vorbim cateva seri, pana cand am hotarat sa iesim in oras. El imi spusese de dinainte ca isi doreste o relatie cu mine, pentru ca i se pare ca sunt o fata super ok, iar eu am cazut de acord sa incerc, avand in vedere ca si mie mi s-a parut ca se comporta foarte dragut. Toate bune si frumoase, iesirea (care a fost sambata trecuta) a decurs mai bine decat ma asteptam, dupa ce am ajuns acasa ne-am pus "in a relationship" pe fb, lumea se bucura pentru noi s.a.m.d... Diminetile ma trezeam cu SMS-uri de la el si imi facea ziua mai buna instant. Miercuri a venit la mine in cartier sa ne plimbam putin seara, iar de joi pana azi au inceput lucrurile sa se raceasca. Si prin asta ma refer la faptul ca nu imi mai da mesaje, ma suna numai seara asa fugitiv sa vada ce fac si cam atat. Pe fb il vad online, dar nu scrie nimic. In schimb, da like-uri in prostie la toate panaramele jumatate dezbracate si le comenteaza pozele. Am impresia ca imi ascunde ceva, si nu m-as mira fiindca la inceput mi-a spus ca si-a mai inselat fosta prietena. Eu insa mi-am pus increderea in el si de aia imi e tare frica sa nu raman dezamagita. De 3 zile incoace nu mai am spor la absolut nimic, parca totul fac din scarba. Ieri am fost in club cu prietenele si l-am chemat si pe el pe la 22:30, zicea ca abia a ajuns acasa si ca nu mai are chef sa iasa, desi saptamana trecuta chiar el tragea de mine sa mergem macar o noapte vacanta asta in club amandoi. Azi i-am dat eu mesaj fiindca nici macar nu m-a sunat si a raspuns dupa 2 ore. Eu ce sa mai cred? Sunt tare confuza...Va rog ajutati-ma cu un sfat!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Ce poti sa crezi decat faptele care le face.
Parerea mea este ca trebuie sa vorbesti serios cu el, sa il intrebi tot ce ai intrebat si pe TPU. Comunicarea si increderea este totul intr-o relatie, deci sa nu iti fie rusine sa il intrebi. Spune-i clar tu ce doresti de la acesta relatie, si intreba-l si pe el, poate el doreste doar o mica distractie.
Daca va doriti aceleasi lucruri de la o relatie, si el tot face ce te deranjeaza, pune stop relatiei. O relatie nu trebuie sa fie conditionata, nu trebuie sa ii pui conditii partenerului tau, daca nu isi da seama ca pe tine unele lucruri te deranjeaza, ori inseamna ca nu te iubeste suficient, ori nu e comatibil cu tine, si asta nu ai cum sa schimbi, pentru ca omul se schimba foarte greu, mai ales daca e mandru de sine.

9 răspunsuri:
| emchristina a răspuns:

Nu te poti astepta ca dupa o perioada atat de scurta sa-l cunosti si mai ales sa ai incredere in el. V-ati grabit, trebuia sa astepti si tu sa il cunosti mai bine si sa vezi cu ce fel de om ai de-a face. Il cunosti de o saptamana, nu ai de unde sa stii ce ii poate pielea. Eu zic sa o lasi balta sa-l ignori o perioada si sa vezi ce si cum reactioneaza dar mai ales sa ai o discutie serioasa cu el in momentul in care e dispus sa vorbeasca. Nu ai de ce sa fi confuza. A trecut putin timp si probabil ca nu iti da suficienta importanta. Nu are rost sa fi suparata din cauza lui ci doar sa te bucuri ca nu ai ajuns sa te implici mai tare.

| Jazzooohs a răspuns (pentru emchristina):

Multumesc mult de sfat! Am sa tin cont

| Gizăz a răspuns:

Mai proşti unul ca altul.

| Doub a răspuns (pentru Gizăz):

Exact asta voiam sa spun si eu.

| LoveSleep a răspuns (pentru Gizăz):

Mai aveți un loc?
Că vă susțin și eu.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul s-a plictisit de tine, punct relatia s-a terminat treci la urmatorul, OMUL NU E PROIECTAT SA FIE MONOGAM!

| Lawliet14 a răspuns:

Pacat.

Răspuns utilizator avertizat
| deadrose2543 a răspuns:

Sincer iti poti da seama din comportamentul unui om dupa lucrurile pe care le face.
In primul rand daca si-a inselat fosta prietena,exista posibilitatea sa o faca si acum. Faptul ca da likeuri la toata panaramele dezbracate,asa cum zici tu,inseamna ca il cam intereseaza genul asta de fete si probabil cele de genul ii plac.
Deocamdata nu ti-a facut nimic, dar eu zic ca deja ti-ai dat seama ce gen de persoana e, si zic mai bine sa reflectezi si sa nu-ti mai bati capul intr-o relatie de genul, ca vad ca nici tu nu te mai simti bine in ultimul timp.
Pune-i capat si aia e, gasesti pe unul mai bun.